3. a ja 4. a klass osales helkurikoolitusel

3.a ja 4.a klass läbisid Ida Prefektuuri noorsoopolitseinike juhendamisel liiklusteemalise praktilise õppuse. Sõitsime katseid tegema Kohtla-Järve lähedal asuvale pimedale teelõigule. Bussisõidu ajal seletasid politseinikud, kuidas ohutult liigelda ning vastasid laste küsimustele. Harjutasime pimedal ajal maanteel kõndimist, saime ise olla autojuhi rollis ning veendusime, et helkuriga jalakäijat on autotulede valguses näha väga kaugelt. Koolituse lõpus toimus musta nuku katse, kus jalakäijaks pandi tee äärde inimesesuurune musta värvi topis, millel polnud küljes helkurit. Proovisime sõidu ajal tähelepanelikult jälgida, et „jalakäijale” otsa ei sõidaks, kuid märkasime seda musta kogu siis, kui olime jõudnud juba väga lähedale ning sõitsime nukule otsa. Lapsed leidsid nuku üles kaugelt põõsastest. Nii tugev oli bussilt saadud löök, kuigi kiiruseks oli kõigest 40 km/h. See katse oli väga mõtlemapanev. Tagasiteel koju tegime kokkuvõtteid sellest, mida nägime ja kuulsime ning kordasime üle pimedas liiklemise reeglid. Kingituseks sai igaüks helkuri.

Täname Ida Prefektuuri politseinikke õpetliku koolituse eest.

Merle Kihlefeldt

Hiie Taklai