3. a Sillamäe sadamas.

wp_20160919_09_45_24_pro

Meie suureks rõõmuks oli meil taas võimalus osaleda KIK-projektis. 19. septembril 2016. a käisime Sillamäe sadamas „Läänemere programm-ranna leiud“ raames. Rannas tervitas meid giid Ingrid Kuligina. Kõigepealt pidid lapsed kaardil ära arvama meie naaberriigid. See ülesanne ei valmistanud õpilastele mingeid raskusi. Seejärel oli vaja lastel kindlaks määrata põhiilmakaared ning meie asukoht. Kompass tekitas lastes suurt elevust, sest mõni laps nägi kompassi esimest korda. Ilmakaared määratud, mere, linna ja sadama asukoht kindlaks tehtud, said õpilased asuda tööülesandeid täitma. Õpilased jagunesid rühmadesse ning asusid tööülesannete juurde. Nad pidid otsima erineva kujuga kive, looma- või linnuosi, taimi, kivistisi ja seda, mida inimesed randa on jätnud. Kui kivistise leidis vaid üks õpilane, siis prügi leidsid kõik. Mida kõike seal oli! Leiud leitud, said lapsed rannas mängida, joosta ning puhast mereõhku hingata. Kõige viimaseks ülesandeks oli liivale kompassi joonistamine, millele oli vaja kanda põhiilmakaared ning seejärel kasutada ära rühma leiud ning nende abil teha liivale pilt merest, rannast ja Sillamäe linnast. Laste tagasiside oli väga positiivne. Kõige rohkem meeldisid neile liivale joonistatud kompassid ning väikeses tiigis ujuvad pardid.

Aitäh Natalia Lobosokile ning meie giidile.

3. a klassijuhataja Diana Astok