6. klasside õpilased jätkasid koolidevahelise ajaloolise projekti Avinurmes

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

JVP ja TPK 6.klasside õpilased sõitsid Avinurme, kohta, kus legendi järgi elas Kaevipoeg  ning aitas  kohalikel elanikel haugi püüda. Kalevipoja tegu mäletatakse ning austatakse. Avinurmes on mitu puust tehtud Kalevipoja kuju. Õpilased tutvusid nendega ning said ka pildistada koos Kalevipojaga.

Õpilastele  meeldis väga fotojaht, kus nad pidid ära arvama mõistatuse ning tegema pildi mõistatuses oleva  loomaga väikeses pargis, kus on palju puust tehtud loomakujusid.

Kuna Kalevipoeg  rabas tööd teha  –   kündis,  külvas, ehitas – otsustasid meie õpilased ka oma näpuosavust proovile panna ning tegutseda. Avinurme   puiduaidas kolmes õpitoas said koolilapsed laastust kaunistusi meisterdada, leivasiile küpsetada ja  puidule maalida.  Juhendajad hindasid õpilastöid ning valisid kolm parimat. Rõõmsaks elamuseks  osutus osalejate jaoks paremate tööde eest  auhindade saamine.

Järgmine kohtumine toimub Iisaku muuseumis, kus pedagoog Anne Nurgamaa tutvustab õpilastele  Ida – Virumaal Kalevipojaga seotud legende.

Inna Gorbunova

Eesti keele õpetja