8. a klassi õpilased viisid läbi maakondliku kodanikupäeva ürituse teemal „Tunne oma maad“

Selleks, et armastada oma kodumaad, tuleb tunda selle maa ajalugu.

8.a klassi õpilased otsustasid otsida huvitavaid fakte Jõhvi linna kohta, et koostada nendest viktoriini küsimused Jõhvi ajaloo tutvustamiseks ka teistele maakonna 8ndate klasside õpilastele.

Korraldatud üritusest võtsid osa neljaliikmelised võistkonnad Ahtme Gümnaasiumist, Kohtla-Järve Kesklinna Põhikoolist, Tammiku Põhikoolist, Maleva Põhikoolist ja kaks võistkonda Jõhvi Gümnaasiumist. Kuna üritus toimus eesti keeles, sellest võtsid osa kümblusklassid ja eesti kooli lapsed.

Üritus algas ristsõna lahendamise ja Jõhvi linna vapi meisterdamisega. Vahepausides  tantsiti „Jõhvi Kultuurikeskuses“, käidi „Mihklilaadal“ , vaadati filmi 8.a klassi õpilaste Jõhvi linna lemmikpaikadest ning lauldi laulu Jõhvi linnast.

Kõik võtsid üritusest aktiivselt osa. Isegi õpetajatele oli pakutud viktoriinis osalemine, millest nad rõõmuga ka osa võtsid.

Tagasisides õpilased rääkisid, et nendele meeldisid huvitavad küsimused, mille kaudu nad said palju teada Jõhvi linna ajaloost. Väga meeldis see, et teadmiste saamisega nad võisid ka meelt lahutada.

Esikoha sai  Jõhvi Gümnaasiumist 8.a klassi võistkond. Ülejäänud said diplomid. Ürituse lõpuks jõid Jõhvi Vene Gümnaasiumi õpilased koos külalistega sõbralikus õhkkonnas kooli poolt pakutud kringliga teed ning jagasid oma muljeid läbiviidud üritusest.

Külalisi pani imestama, et 8. a klassi õpilased olid võimelised läbi viima iseseisvalt maakondlikku üritust. Osa võttis kogu klass, ülesanded täideti kohusetundega ja saadi kõigega hästi hakkama.

Täname Ida-Virumaa Omavalitsuse Liitu (IVOL) rahalise toetuse eest ja Jõhvi Vene Gümnaasiumi administratsiooni toetuse eest ürituse läbiviimisel.

Riina Trankmann, ajalooõpetaja

Inna Gorbunova, eesti keele õpetaja