Algas advendiaeg

Pühapäeval, 2.detsembril süüdati esimene küünal, et tähistada advendiaja algust. Seda tehakse juba 4. sajandi lõpust, mil kogu kristlik maailm hakkas tähistama Kristuse sünnipäeva.
Esmaspäev algas ka meie koolis pidulikumalt, kui süütasime küünla, et valmistuda aasta suurimateks pühadeks. Advendiaeg on pimedal ja külmal ajal, aga tuli on soojus, tuli on valgus. Astume lähemale talvisele pööripäevale, millest hakkab päev jälle pikenema.
Igal pühapäeval lisame juurde ühe küünla kuni jõuludeni. Jõulud on kõige ilusam ja südamlikum aeg. See on andestamise ja enesesse vaatamise aeg.
Õhus hõljub piparkoogilõhna ja päkapikud teevad meeled ärevaks nii väikestel kui suurtel.
Esimese advendiküünla süütamisest said osa kõik kümblusklasside õpilased. Tähistasime seda piduliku kontserdiga. Lugesime luuletusi ja laulsime laule talvest, jõuludest, päkapikkudest ja vaatasime jutustust vanast jõululaulust.
Direktor pr Irina Šulgina süütas küünla ja soovis kõigile rahulikku jõuluaega. Päkapikk jagas kingitusi ja pani uskuma, et kätte on jõudnud imedeaeg.