Algas Haridusministeeriumi poolt rahastatud ajalooline koolidevaheline projekt

капитаны у священного дуба

Mõned päevad tagasi startis ajalooline koolidevaheline projekt  JVP ja TPK vahel, mille eesmärgiks on tutvustada 6.klasside õpilastele ajalugu oma kodukandi legendide kaudu.

Alustasime võistkondade moodustamisega Konsu järve ääres, kuhu ühe legendi järgi olevat Kalevipoeg jätnud oma kontsajälje, teise  järgi aga endale magamiskoha mugavamaks sättinud, millest kuuldavasti olevat tekkinud Konsu järv ja Kuremägi. Siin panidki õpilased kirja oma ootused alles alanud projektist.

Kuremäe kloostri  juures said õpilased tutvuda hiietammega, mille all Kalevipojal legendi järgi jalad maha raiuti.  Teise legendi järgi olevat Püha Jumalaema ennast selle  tamme juures karjalastele ilmutanud. Siinsamas õpilased saidki teada, et  aasta 2015 on pühendatud neitsi Maarjale.

Projektis osalejad käisid ka Kivinõmmel, kuhu olevat Kalevipoeg maetud. Õpilased külastasid veel Kuradijärve, kust olevat Kalevipoeg ise põrgust pääsenud ning päästnud kolm neidu. Järve ümber töötasid koolilapsed võistkonniti, mille käigus nad kinnistasid saadud teadmisi QR-koodide kasutamise vahendusel.

Ürituse lõpuks said lapsed targemaks, sportlikumaks, sõbralikumaks ning heatujulisemaks. Hüvastijätuks said õpilased koduse ülesande. Ees ootab uus  kohtumine.

Inna Gorbunova

JVP eesti keele õpetaja