Detektiivide koosolek Purtse lossis

Ivoli poolt rahastatatud projektist “Detektiivide koosolek Purtse lossis”

Võtsid osa 6. klasside õpilased kolmest põhikoolist: Tammiku Põhikool, Jõhvi Vene Põhikool ja Sillamäe Põhikool. Õpilased tutvusid Purtse lossi ajalooga, otsides vastuseid antud küsimustele väga huvitaval kombel. Šifreeritud vastused Purtse lossi ajaloo kohta olid peidetud lossi erinevatesse kohtadesse. Õpilased pidid võistkondades need vastused üles leidma ning küsimustele vastama. Pärast tuli neil teha plakatreklaami “ Purtse loss läbi aegade”. Kõik töötasid innuga ning andsid endast parima.

Lõpuks hääletati parima reklaami poolt, esikoha saavutasid Jõhvi Vene Põhikooli õpilased. Sel kombel tutvusid õpilased ajaloolise objektiga ning ajalooliste sündmustega. See oli tund,millesse oli põimitud ajalugu, eesti keel, kunsti- ja ühiskonnaõpetus.

Nüüd saavad õpilased Purtse lossi ning sellega läbi aegade seotud ajaloolisi sündmusi tutvustada oma tuttavatele ja sugulastele, järgides põhimõtet “Anna teadmisi edasi”.

Inna Gorbunova