Eesti Tervishoiu Muuseumi ühiskülastus

Eile, 25.aprillil käisid 2.a, 4.a ja 6.a õpilased tervishoiumuuseumis, et saada teada uut ja kinnistada tundides õpitud teadmisi.

TEEME MUSI MAGUSAKS
2.a klassi õpilased avastasid üheskoos giidiga, kust ja kuidas saadakse suhkrut. Saime teada, mida meie keha teeb suhkruga. Mis saab siis, kui sööme suhkruid liiga palju või on neid meie toidus hoopis liiga vähe. Uurisime suhkrusisaldust erinevates toiduainetes ja reastasime ise neid magususe järgi. Otsisime vastuseid, milline on magus elu.

MINU MUUTUV MINA
4.a klass uuris mänguliste meetoditega, mida toob endaga kaasa suureks kasvamine. Saime teada murdeeas toimuvatest vaimsetest ja kehalistest muutustest. Õppisime märkama muutusi, mis meie keha juures toimuvad. Oluline on selles vanuses enesehügieen ja keha eest hoolitsemine.
Tunni lõpetas külaskäik ekspositsiooni teematubadesse. Põnev oli inimese elu algus ning areng, mis eelneb sünnile. Teema on huvitav selles vanuses kõigile, aga sellest rääkimine nõuab veel kohanemist.

NÄGEMATA NÄHTUD MAAILM
6.a klassi õpilased tutvusid meie kõige tähtsama meelega ehk nägemisega. See on inimese tähtsaim meel, mille abil saame teavet meid ümbritsevast maailmast. Tunnis saime teada palju uut inimese nägemisest ja silmadest. Saime ise järele proovida, kuidas pimedad inimesed kirjutavad, joonistavad ja saavad hakkama oma igapäevase eluga. Oluline oli selles tunnis, kuidas oma silmade tervise eest igapäevaselt hoolitseda.

Kõik haridusprogrammid olid huvitavad ja osalejad jäid tundidega väga rahule.