Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisele pühendatud viktoriin „Huvitavaid fakte Eestist“

16. veebruari suurel vahetunnil olid Jõhvi Vene Põhikooli õpilased hõivatud koridori seintel QR-koodide otsimisega. Tegevust jätkus kogu vahetunniks, mis kestis lausa tund aega.

Miks siis otsiti sellise entusiasmiga QR- koode ja mida see interaktiivne tegevus õpilastele andis? Selles vahvas mängus oli vaja leida vastuseid huvitavatele küsimustele, mida tavaline eestlanegi ei pruugi teada. Näiteks, mis on kõige sagedasem tänavanimi või siis kui suur kala oli püütud Narva jõest 1945. aastal jne.

Viktoriinist võtsid osa 5.-9. kl kümblusklasside õpilased. Küsimustele vastuseid otsivaid õpilasi oli näha igas koridori nurgas. Mängu reeglid nõudsid, et vastused küsimustele pidid olema täpselt maha kirjutatud, nii et vigu ei tohtinud olla.

Õpilased said Eesti kohta teada palju uusi fakte. Selline aktiivne liikumine gruppides mööda koridore arendas nii omavahelist koostööd kui ka aktiviseeris tähelepanu.

Konkreetsed teadasaadud faktid jäid lastele hästi meelde ja korduva küsitluse käigus osati neile vastata. Paljudele oli üllatuseks, et Skype on loodud Eestis ja Eesti Vabariik oli maailmas esimene, kus toimusid e-valimised.

Viktoriini küsimused olid õpilaste endi poolt kogutud ja  kokku pandud. Nendele põnevatele küsimustele oli võimalus vastata ka Jõhvi Põhikooli ja Tammiku Põhikooli õpilastel. Seoses sellega, et võtame osa Ettevõtliku kooli haridusprogrammist, mis on suunatud ettevõtliku õppe integreerimisele koolisüsteemis, püüame loovate meetoditega tõsta hariduse kvaliteeti.

Õpetajad ja õpilased nii meie kui ka teistest koolidest soovivad meelsasti korrata mängu QR-koodiga, mõistagi uute huvitavate küsimustega

Ürituse koordineerijad

Inna Gorbunova