ELAMUSAASTA Jõhvi Vene Põhikoolis

Elamusaasta on kohtumiste sari, mille raames käivad loomingulised inimesed koolides rääkimas elamustest, mis on nende identiteeti sügavalt vorminud ja mõjutanud. Elamusaasta projekti eesmärk on rikastada kooliprogrammi nii teemade kui kõnelejatega. Keel ei mängi Elamusaasta läbiviimisel erilist rolli, kohtumised toimuvad nii eesti kui vene õppekeelega koolides.

Projekt “Elamusaasta” jõudis 29. detsembril ka meie kooli. Jõhvi Vene Põhikoolis kohtusid 7.a ja 9.b klassi õpilastega Aljona Suržikova ja multimeedia produtsent/operaator Ivan “Ivo” Panasyuki. Aljona on üks Eesti tuntumaid naisrežissööre.

Režissöör Aljona Suržikova on sündinud 1982. aastal. Ta on omandanud bakalaureusekraadi Tallinna Ülikooli telerežii erialal ja magistrikraadi St. Peterburi Riiklikus Kino ja Televisiooni Ülikoolis filmirežii erialal. Aljona dokumentaalfilmid on osalenud edukalt festivalidel ning olnud kino- ja telelevis. Tegusal Aljonal on pidevalt käsil mitu filmi ja teleprojekti.

Õpilased kuulasid esinejaid suure huviga. Aitäh elamusaasta projektijuhile Elo-Liisile ja tänud külalistele toreda  vestluse eest Jõhvi Vene Põhikoolis.

Nataliya Lobosok

7.a klassi