„Emajõe ööbiku eluloo radadel”

Kohtla-Järve Slaavi Põhikooli projekti raames toimunud üritusel puutusid õpilased kokku Eesti ajaloo silmapaistva perioodiga – ärkamisajaga. Ärkamisajaks Eesti ajaloos nimetatakse 19. sajandi kolmandat veerandit, mil sai alguse kaasaegse eesti rahvuse kultuuriline ja sotsiaalmajanduslik iseseisvumine. Kogu 19. sajand oli väga huvitav ja muutuv aeg, mil leidis aset väga palju otsustavat Eesti ja eestlaste ajaloos ja saatuses.
22. novembril  viis Kohtla-Järve Slaavi Põhikool läbi integreeritud õpilasürituse „Emajõe ööbiku eluloo radadel“, mis nägi ette õpilaste esinemist ja L.Koidula luuletuste deklameerimist. Üritusest võtsid osa  6.- 8. klasside õpilased  Ahtme gümnaasiumist, Slaavi põhikoolist, Maleva põhikoolist, Kesklinna põhikoolist.

Meie kooli esindasid konkursil Vera Kurilova (6. B) ja Ksenia Kolkina (8. B).

Vera Kurilova  tuli kolmandale kohale, Ksenia Kolkina  sai  esikoha.

Tublid tüdrukud! Aitäh!

23. novembril on kõigile osalejatele  korraldatud õppereis Tartusse Laulupeomuuseumi.