Goldbergi masina ehitamise võistlus

JVP võistlusMis masin see on? Tegemist on koomilise, üldjuhul üleliia keerulise masinaga, lihtsa ülesande sooritamiseks. Masina tööpõhimõte seisneb üksteisele järgnevate tegevuste jadas.
Reedel, 3. novembril Tallinna Tehnikakõrgkooli Inseneeria karjääripäeval toimus Goldbergi masina ehitamise võistlus. See oli 81. samm TTK poolt Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud üritus “100 sammu inseneerias”.
Meeskondade ülesanne oli konstrueerida Goldbergi masin, mis töötaks vähemalt 30 sekundit. Masina ehitamisel meil olid oma reeglid, näiteks masin pidi mahtuma vineeralusega alale 1250×2500 mm ja tema kõrgus ei tohtinud olla üle 3 meetri. Minimaalne elementide arv pidi olema 10. Masina lõpuelemendi valmistas Tallinna Tehnikakõrgkool, viimase elemendi küljest pidi tõusma üles heeliumiga täidetud õhupall. Võistkond ehitas masinad valmis oma koolis. Võistlus ja masinate ülespanemine oli Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

Meie kooli esindasid:
1. German Vesi (7.a klass)
2. Vassili Korobov (7.a klass)
3. Konstantin Luur (viimasel hetkel jäi haigeks) (7.a klass)
4. Vladimir Mihhailov (7.a klass)
5. Georgi Matvejev (7.b klass)

Jõhvi Vene Põhikooli lapsed said auhinnalise 3.koha. Õnnitleme õpilasi eduka esinemise eest ning täname tehnoloogiaõpetaja Viktor Vesi õpilaste juhendamise eest.

Goldbergi võitluse paremusjärjestus:
1. Võru Kreutzwaldi Kool