Integreeritud projektitunnid “Muinasjutt on tarkuse varamu”

20210426p01_00120210426p01_002

Eesti keele ja inimeseõpetuse õpetaja Inna Gorbunova koostas ja korraldas projekti “Ettevõtlik õpetaja” raames algklassidele integreeritud projektitunde “Muinasjutt on tarkuse varamu”.

Projektitundide eripära on see, et neid viivad läbi 8.c klassi õpilased Angelina Hrisanfova, Liana Janina ja Valeria Vinokurova.

Kuna Valeria jäi haigeks, andis 10. märtsil 2021 koos 8.c klassi õpilastega tunde Tartu Ülikooli Narva kolledži praktikant Olga Link 1. ja 3. klassile.

Iga tund põhines muinasjutul, mida demonstreerisid õpilased paberist plaadi abil, millel muinasjuttude tegelased liikusid kahemõõtmelises ruumis.

Pärast muinasjuttude esitamist järgnesid jutustatud lugudega seotud põnevad intellektuaalsed ülesanded: mõistatused, labürindid, matemaatilised ristsõnad, erinevused piltide vahel.

Seejärel pakuti noorematele koolilastele liiklusmänge, kus tegelased pidid kurja hundi eest mitmel viisil põgenema: peitma, põgenema, maja otsima, hüppama jne.

Lapsed olid rõõmsad, isegi pärast tunni lõppu, ei tahtnud mudilased vahetundi minna ning põnevat mängu lõpetada, ja see on suurim kiitus ürituse korraldajatele.