Isevärki tutvumine eesti kirjanikega

hm logo_big_gradient

MISA ning Hariduse- ja Teaduseministeeriumi poolt rahastatud projekti „Seiklusõpe eesti kirjandusloo maastikul“ raames külastasid Mäetaguse põhikooli õpilased Jõhvi Vene Põhikooli eesmärgiga osa võtta viktoriinist “Eesti kirjanikud”.

Ürituse käigus said  kahe kooli õpilased tuletada  meelde ning õppida juurde  eesti kirjanike elulugusid ja nende teoseid.

Viktoriini käigus tutvusid koolilapsed L.Koidula luuletusega „Kodu“, seejärel pidid osalejad ribadeks lõigatud luuletuse teksti kokku panema ja õnnitluskaartidele kleepima. Peale A.H.Tammsaare miniatuuri „Poiss ja liblikas“ vaatamist, proovisid õpilased ise kõndida lilledega kaetud „aasal“,  püüda „liblikaid“  ning „lilli“ mitte maha tallata.  Õpilastele  meeldis  F. R. Kreutzwaldi muinasjutu  järgi „Helde puuraiuja“ lavastuse vaatamine, O. Lutsu jutu „Lutse püüdmas“ kuulamine ning „kalal käimine“, mille käigus tutvuti  kalaliikidega Eesti veekogudest.

Üritus lõppes tansuga rahvalaulu „Mutionu pidu“ saatel, mis tõi vaheldust ning ühendas veelgi rohkem kahe kooli lapsi.

Tagasidest selgus, et õpilaste jaoks oli üritus väga põnev ja kasulik, sest õpilastele meeldisid nii huvitavad faktid kirjanike elust kui ka mängud, millest nad aktiivselt osa võtsid.

8.klassi õpilastele  tuli kasuks viktoriini korraldamine ja läbiviimine, sest selle käigus said kõik targemaks, julgemaks ning  said eesti keele oskust  praktiliselt kasutada.

Inna Gorbunova, Diana Astok, Katrin Kert​