Jõhvi Vene Põhikooli külastasid LAK-õppe kuu raames kuus naaberkooli

LAK-õppe kuu raames  toimus Jõhvi Vene Põhikoolis põnev üritus „Seikleme  koos eesti kirjanikega“, kuhu olid kutsutud 7.-8. klassidest varajaste  ja hiliste klasside kümblejad kuuest koolist ( Maleva Põhikool, Tammiku Põhikool, Slaavi Põhikool, Kesklinna Põhikool,  Ahtme Gümnaasium ja Kohtla- Järve Vene Gümnaasium). Selle ürituse käigus tutvusid õpilased nii kaasaegsete kui ka vanade eesti kirjanike  ja nende teostega. Külalised vaatasid lavastusi ning katkendeid filmidest, tegid  aktiivselt ise meeskonnatööd: lahendasid ristsõnu,  tegid seinalehe  teemal  „Eesti kirjanikud“, põgenesid ise ,nagu lapsed teoses „Nukitsamees“ nõiamoori eest, läbi labürindi, meisterdasid  samasuguse  mütsi nagu  oli Sarvikul põrgus, teoses „Kalevipoeg“.   Lisaks tantsisid koos labajalavalssi ning uurisid, mida kõike leidus Tootsi taskutes.

See oli seiklusrohke ja põnevusrikas üritus, mis meeldis külalistele väga. Tänusõnadega lahkusid teiste kooli õpilased ja õpetajad Jõhvi Vene Põhikoolist, tänades põneva ning meeldiva koosviibimise eest.

Ürituse viisid läbi Jõhvi Vene Põhikooli 7.b klassi õpilased, katkendiga lavastusest „Nukitsamees“ esinesid 7.a klassi õpilased koos oma eesti keele õpetajaga Diana Astokiga.

Iga aastaga kasvab Jõhvi Vene Põhikooli nii õpilaste kui ka õpetajate näitlejameisterlikkus, lavakõne  ja loomingulisus.

Diana Astok, Inna Gorbunova