Jooks eesti kirjanike radadel on alanud.

image-0-02-01-78b59d5373522fba185b316f5eba1d221ba8a840c54daee96f191e8a376e2158-v

Startis MISA poolt rahastatud Jõhvi Vene Põhikooli ning Mäetaguse Põhikooli vaheline projekt „Seiklusõpe eesti kirjandusloo maastikul“. Projektis osaleb 45 õpilast, 27 JVP koolist ning 18 õpilast Mäetaguse Põhikoolist. Selle projekti käigus tutvuvad õpilased eesti kirjanike – F. R. Kreutzwaldi, L. Koidula, A. H. Tammsaare ja O. Lutsu – elu ja loominguga, võtavad osa meie koolis toimuvast viktoriinist ning etlejate konkursist, mis toimub Mäetaguse mõisahoones. Lisaks sellele lavastavad eeltoodud kirjanike teoseid ning tutvustavad neid katkendeid linnaelanikele kodanikupäeval Jõhvi Vene Põhikooli aulas.

Projekt algas sõiduga Mäetaguse põhikooli, kus Jõhvi Vene Põhikooli õpilasi ootas soe vastuvõtt. Mäetaguse kooli õpilased tegid väikese ekskursiooni mööda kooli, kus JVP lapsed võisid näha, kus ja kuidas toimub õppetöö teises koolis. JVP õpilasi panid imestama kaasaegsed ja hästi varustatud tööõpetuse ruumid ning jahimeeste trofeedega muuseum, kus aeg-ajalt toimuvad loodusõpetuse tunnid.

Koostöö jätkus aulas, kus toimusid tutvumismängud ning õpilased panid kirja oma ootused projektile. Enamik õpilastest (54%)  tahavad saada uusi sõpru, suur osa küsitletuist (46%)  ootavad projektilt uusi teadmisi ja oskusi, 30% tahavad saada esinemisjulgust ning 13% soovivad õppida koostööd tegema. Eeltoodud kirjanike elust ja loomingust 95% õpilastest kas ei tea üldse mitte midagi või teavad üksikuid fakte.

Õpilased said teada, millal toimuvad järgmised kohtumised ning projekti ajakava. Järgmisel kohtumisel toimub viktoriin ning õpilased peavad uurima fakte kirjanike elust ja loomingust.

Selline mitteformaalne õpe meeldib õpilastele väga, see avardab koolilaste silmaringi, õpetab tundma oma kodumaa ajalugu ja kultuuri, mitmekesistab koolitegevust ning äratab huvi õppimise vastu.

Inna Gorbunova, Diana Astok, Katrin Kert.

JVP ja MP eesti keele õpetajad