JVP tähistas emakeelepäeva

Emakeelepäeva tähistamine on saanud meie koolis traditsiooniliseks. Juba mitmendat aastat korraldame eesti keelele pühendatud üritusi, heaks traditsiooniks on saanud ka teadmiste edastamine õpilastelt õpilastele.

Sel aastal oli korrldajaks 7.b klass, õpilased tegid ning viisid läbi huvitava ürituse, kus olid mängud, etlused ja lavastused, katkendid “Kevadest”, “Kalevipojast” ja “Nukitsamehest”. “Nukitsameest” näitasid 7.a klassi õpilased nende eesti keele õpetaja Diana Astoki eestvedamisel.

Vaatajatatel ei hakanud igav, sest enne ja pärast lavastusi nad pidid tegema meeskonnatööd.  Õpilased tegid reklaami emakeelepäevale, läbisid labürindi, otsisid, mis asjad olid Tootsi taskutes, tantsisid labajalavalssi, panid tükkideks lõigatud “Kalevipoja” teosest pildid kokku, meisterdasid küüntest mütse ning näitasid nende mütside võlujõudu,

Nii läbiviijad kui ka osalejad olid väga aktiivsed.

Tagasisides ütlesid vaatajad, et emakeelepäev meeldis väga, sest  õpilased said nautida nii lavastusi kui ka ise aktiivselt üritusel kaasa lüüa

Inna Gorbunova