Kadripäeva tähistamine

25. novembril meie koolis käisid toredad kadrisandid 3.a klassist.

Kadripäev on eestlastel vana ja rikkaliku kombestikuga rahvakalendri tähtpäev, mil kadrisandid ringi jooksevad, perest perre käivad, tantsivad, laulavad, küsivad  mõistatusi ning sõbralikule pererahvale head karjaõnne soovivad.

3.a klassi õpilased üsna põhjalikult valmistusid selleks tähtpäevaks. Õpiti kadrilaulu, mõistatusi, tantse.  Sellel päeval pandi selga heledad riided ja hea meelega käidi klassist klassi. Igas klassis lauldi, tantsiti, küsiti mõistatusi, visati klassiruumide põrandale viljateri ja herneid, soovides õnne. Samuti oli meie kadrisantidel vitsakimp kaasas. Sellega löödi õrnalt lahket pererahvast. Vanasti usuti, et vitsa saamine annab hea tervise.

Võib väita, et nii kadrid kui ka vaatajad  said sel päeval palju lõbusaid elamusi.

Lõpetuseks, täname veel kord  3.a klassi õpilasi hea esinemise eest.