Kergejõustikunädalal

Kergejõustikunädalal võistlevad noored idavirulased „Laste kergejõustiku“ aladel ja Sillamäe Treppide Jooksul, vapramad võtavad vastu Cooperi testi väljakutse

Homme toimub Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu ülemaailmse kergejõustikunädala raames Jõhvi Vene Põhikooli staadionil Ida-Virumaa koolide ja klubide „Laste kergejõustiku“ võistlus. Vanemas vanuserühmas oodatakse võistlema 2004. ja 2005. aastal sündinud tüdrukuid-poisse, nooremas 2006. ja 2007. aastal sündinud lapsi. Võisteldakse 8-liikmelistes võistkondades. Ühe võistkonna võivad moodustada 4 poissi ja 4 tüdrukut, 5 poissi ja 3 tüdrukut vm.

Võistlust korraldavad Jõhvi Vene Põhikool, Jõhvi Spordikool ja kergejõustikuklubi Atleetika. Registreerunud on juba kuus Jõhvi Vene Põhikooli võistkonda, kaasa löövad spordiklubide Visa ja Mitš lapsed, Narva, Sillamäe ja Kohtla-Järve poisid-tüdrukud.

 IAAFi „Laste kergejõustik“ on kergejõustikualade õpetamiseks ettevalmistav mänguline programm, kus kasutatakse värvilisi pehmeid võistlusvahendeid – vahtplastist tõkkeid, vahtoda, vilisevat pöörisoda Vortex, mis õigesti sooritatud viske korral vilistab, sangaga ketast, sangaga palli jne.

„Laste kergejõustiku“ tegevusi koordineerib Ida-Virumaal Viktor Predbannikov, Jõhvi Vene Põhikooli õpetaja, kergejõustiku vanemtreener (6. kutsetase) ja Eesti staažikaim, 2009. aastast tegutsev, IAAFi „Laste kergejõustiku“ lektor.

Kergejõustikunädala ühe sündmusena on meil sellel aastal kavas ka Endomondo virtuaalkeskkonnas toimuv< https://www.facebook.com/events/418299451895287/permalink/454869828238249/>Cooperi testi väljakutse, kus osaleda saavad kõik soovijad. Juhend on tõlgitud ka vene keelde.

Eesti Kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe rõõmustab: „Hea meel on tõdeda, et juba mitmendat aastat peetav ülemaailmne kergejõustikunädal on kindla koha leidnud Ida-Virumaa sündmuste kalendris ja juhatanud lastele teed spordi juurde.

Loodame, et Eesti koondisesse pääsenud Ida-Virumaalt pärit kergejõustklaste arv jätkab tõusuteed viimaste aastate jõudsas tempos. Suurepärasteks eeskujudeks on siin Sillamäe Kannuka Kooli vilistlane, korduvalt tiitlivõistluste finaali pääsenud kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko ja Helsingi EMil võistelnud kolmikhüppaja Igor Syunin, kes õppis Kohtla-Järve Tammiku Gümnaasiumis.“

Kergejõustikunädala eesmärgiks on pöörata tähelepanu sellele, et üheskoos sportimine pakub palju rõõmu ning õhutada lapsi ning noori liikuma, kergejõustiku ja spordiga tegelema.

 Kergejõustikunädala kalender< http://ekjl.ee/content/editor/files/Uudistes/Kergej%C3%B5ustikun%C3%A4dala%20kalender.%20Tulge%20osalema!%209.05.par1.pdf>„Tulge osalema!“

Klubide, koolide ja lasteaedade sündmused leiate< http://ekjl.ee/content/editor/files/Uudistes/Kergej%C3%B5ustikun%C3%A4dala%20kalender.%20koolide-klubide%20s%C3%BCndmused.%209.05.%20par.pdf>siit.

Paljud kergejõustikunädalal võistlevad lapsed võtavad osa ka< http://www.teatejooks.ee/> Heategevuslikust Teatejooksust.

Kergejõustikunädala võistluste korraldamist toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus ning Eesti Kultuurkapital.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Värska Vesi, Audi, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

You may also like...