Kevadine koolirõõm

Juba 2010. aastast on aprill LAK-õppe kuu. Aprillis pööratakse suuremat tähelepanu lõimitud aine- ja keeleõppe eesmärkide tutvustamisele ja väärtustamisele.

Meie otsustasime sellel aastal pöörata erilist tähelepanu neile, kes alles sügisel kooliteed alustavad.

Kutsusime külla Jõhvi lasteaedade kümblusrühmade lapsed, et tutvustada neile oma kooli läbi õpitud oskuste, laulude ja tantsude.

17.aprilli hommik oli täis siginat-saginat, sest toimus kooliastujate ja 1.a, 1.c ning 2.a klassi ühisüritus „Kevadine koolirõõm“. Ürituse eesmärk oli tutvustada kümblusõpet ja anda lastele julgust, et sügisel ootavad neid koolis sõbrad.

Pipi eestvedamisel lauldi ja tantsiti koos. Pipi, õpetaja Mari Jaanus, kaasas ka 1.c klassi õpilased, kes igapäevaselt õpivad oma emakeeles, aga üritusel lustisid ikka eesti keeles.

Õpilaste poolt esitati mõned laulud ja tantsud, tore oli luulepõimik Sipsiku maja lastelt ja siis tantsiti koos. Meie koolis on ürituste traditsiooniks ühislaulmine. Säravate silmadega lauldi koos laulu „Mu koduke“.

Seejärel meisterdati koos kevadised sinilillekimbud. Pipi ja õpetaja Jelena Kolmõkova tänasid osalejaid ja rõõm südames tuli väiksematel lasteaedadesse ja suurematel tundidesse minna.