Kooli Taliolümpia

Jõhvis jõudsid lõpule üheksandad Kooli Olümpiamängud, mis korraldati Vene gümnaasiumi poolt. Sel korral korraldati talimängud.  Mängud korraldati 11b klassi õpilaste teaduslik-praktilise töö raames. Uurides kooliolümpiamängude traditsioone gümnaasiumis ja analüüsides koostöö kogemust Eesti Olümpiaakadeemiaga, kirjutati projekt. Konkursi kokkuvõttes, projekt Vene Gümnaasiumi Kooliolümpiamängud Jõhvi linnas, sai finantsilist toetust.

Loodi olümpiakomitee, mille liikmeteks said 11b klassi õpilased Jelizaveta Sinagina, Aljona Filippova, Nadežda Tšistokletova, klassivälise töö organiseerija Antoniina Lattu ja teaduslik-praktilise töö juhataja õpetaja-metodist Viktor Predbannikov.

Mängude kavva olid planeeritud teatejooksud lumel, hokiturniir ja suusavõistlused. Kahjuks, ilm tegi programmi omad korrektiivid. Kooli uisustaadion sulas ära koos lumega ja sellepärast tuli teha korrektiive mängude spordiprogrammi.

27.veebruaril korraldati gümnaasiumis mini-konverents Sotši Taliolümpiamängude vabatahtliku osalemisega, kus Vene gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja  Viktor Predbannikov  rääkis oma vabatahtliku tööst Sotši mängudel. Kohtumisele tulnud õpilastele ta näitas vormi, milles töötasid vabatahtlikud, rääkis  spordipeo atmosfäärist, mis oli mängudel, demonstreeris fotosi ja vastas esitatud küsimustele.

Mängud avati 28.veebruaril kunstmuru platsil mängudest osavõtjate rongkäiguga. Viidi läbi mängude avatseremoonia koos olümpiatule süütamise ja lipu heiskamisega. Kohtunikud ja mängudest osavõtjad andsid olümpiavande. Mängudest osavõtjad olid gümnaasiumiklassid.

Mängud avas ja tervitas osavõtjaid kooli direktor Irina Šulgina.

Olümpiamangud startisid teatejooksudega,  talvevarustuse kasutamisega. Teatejooksud viidi läbi hokikepide ja kelkudega. Prooviti mängida isegi curlingit, kuid omamoodi. Huvitav võitlus töi võidu 12a  klassi õpilasele.

Pärast seda korraldati hokiturniir tüdrukutele  ja poistele. Võitjateks osutusid 11b klassi tüdrukute võistkond ja 10b klassi poiste võistkond.

Peale selle, haridusnädala raames, gümnaasiumis viidi läbi spordiviktoriin, Olümpia temaatikaga jonistuste konkurss, talismani konkurss ja essee konkurss teemal „Aus mäng“. Õpetajatele korraldati spordipäev.

Pärast võistluste lõppu õpilastele pakuti pannkooke kooli sööklas. Kell 12.30   korraldati aulas mängude pidulik lõpetamine.

Sotši Olümpiamänggude ajal iga päev olümpiastendil ja kooli peateleekraanil võis jälgida mängude jooksvaid tulemusi. Peale selle, võis näha videoklippe juba  varem korraldatud Kooli Olümpiamängudest.

Mängud jõudsid lõpule piduliku hüvastijatuga olümpiatule ja Eesti Olümpiaakadeemia lipuga, mille egiidi all viidi läbi need, juba saaanud traditsioonilisteks Jõhvi linna Vene gümnaasiumi Kooli Olümpiamängud.

Jelizaveta Sinagina

Kooli Oümpiakomitee liige