Kooliolümpiamängud

Üle-eestilise spordinädala raames viis Jõhvi Vene Põhikool läbi Kooliolümpiamängud.

Peamine, mis neid mänge iseloomustab, on pidulik avatseremoonia, mille käigus sütib olümpiatuli, mängib olümpiahümn ning kõlab sportlaste ja kohtunike vanne. Samuti leiab aset ka haridusnädal, mille käigus toimuvad erinevad konkursid ja viktoriinid, olümpiatunnid ja konverentsid. Kõik see eristab Kooliolümpiamänge tavalistest koolivõistlustest.

Ka seekord toimus haridusnädala raames mitu huvitavat sündmust. Leidis aset sporditeemaline joonistusvõistlus, “Ausa mängu” esseekonkurss ning olümpiateemaline viktoriin. Igapäevaselt oli uuendatud “Kooliolümpiamängude” stend, millel oli esitatud mängude ajakava. Toimus samuti ka “Jõhvi Kooliolümpiamängude” posterite esitlus, kooliekraanil näidati filme, tänu millele sai tutvuda Kooliolümpiamängude ajalooga. Õpetajatele oli Spordipäeva raames koolistaadionil läbi viidud discgolfi turniir.

Mängude sportlik programm algas reede varahommikul 1-2. klasside lõbusate teatejooksudega, mis olid läbi viidud huvijuhi Antonina Lattu poolt.

Peale seda algas uuel koolistaadionil pidulik avatseremoonia ning toimus Olümpiamängude osalejate paraad. Osalejad ja kohtunikud andsid vande, et osalevad mängudes ja täidavad kohtuniku rolli ausalt. Tänu mängude külalisele – Noorte Olümpiafestivali võitjale Jekaterina Mirotvortsevale sütis olümpiahümni saatel tuli ja oli tõstetud lipp. Kultuurilise programmiga esines mängude avatseremoonia osalejate ees tantsukollektiiv, keda juhendab Nadežda Maisurjan. Avasõnadega osalejatele esines Eesti Kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe. Mänge avas pidulikult kooli direktor Irina Šulgina.

Sportlik programm 3-4. klassi õpilaste jaoks kujutas endast ette võistlust programmi “Laste kegejõustik” järgi. 5-6. klassi õpilased võtsid osa kegejõustiku võistlusest. 5-6. klassi poisid ja tüdrukud võistlesid 60 meetri jooksus, kaugushüppes ning palliviskes. Vanemate õpilaste ehk 7-8. klassi sportlik programm sisaldas 100 meetri jooksu, kaugushüpet ning kuulitõuget. Mängudest võttis osa ligikaudu 300 Jõhvi Vene Põhikooli õpilast.

Olümpiamängude võitjateks said “Laste kergejõustik” programmi nelja ala järgi Mihhail Žitkov ja Darja Drobõševa. Kolmekordseteks Kooliolümpiamängude kergejõustiku võistluse võitjateks said Liana Muhhina (5. klassi tüdrukute seas) ja Anastassia Bogdanova (8. klassi tüdrukute seas). Kahekordseteks meistriteks said erinevates vanuserühmades Arseni Grigorjev, Vladislav Vassiljev, Vjatšeslav Gorbunov, Anastassia Sõtšnikova, Kevin Hartšev ja Maksim Tšurkin.

Sel päeval oli nii võitjaid kui ka medaliste, aga kindlasti pole mitte keegi kaotanud. Tüdrukud ja poisid said tunnetada olümpiavaimu õhkkonda ning vabas õhus toredas sügiseses ilmas ka suure energialaengu.

Heas koostöös sai ka sekretäride brigaad eesotsas projektijuhi Galina Safronovaga ning koolipsühholoogi Tatjana Laadaga kiiresti välja selgitada mängude võitjad ja medalistid.

Avaldame tänulikkust ka 9.c klassile ja klassijuhatajale Tatjana Ostretsova’le, kes aitasid kohtunikkudena.

Kooliolümpiamängud olid korraldatud Eesti Olümpiakomitee, Eesti Olümpiaakadeemia, Eesti Kergejõustikuliidu, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu, Jõhvi valla, Jõhvi Spordikooli ja Jõhvi Vene Põhikooli toetusel.