Kuidas 7. c klassi õpilased käisid Tartu Ülikooli Kolledžis tundi andmas

Jõhvi Vene Põhikooli 7. c klassi õpilased otsustasid tutvuda Tartu Ülikooli Narva Kolledžiga, selleks võeti ühendust Enda Trubokiga, eesti keele ja kirjanduse õppejõuga ning lepiti kokku, et külla tullakse õpilaste poolt koostatud viktoriiniga Narva linna kohta, mille viiakse läbi kolledži üliõpilastele.

7. c klassi õpilased tutvusid Narva ajalooga läbi Katri Raiki raamatu “Narvale Narvast”, sirvisid palju vanade fotodega raamatuid Narvast, uurisid Narvaga seotud legende, lugesid läbi linnale pühendatud luuletusi, legendile Narva Neitsist joonistasid pilte, tegid väikeseid lavastusi, kus peategelaseks oli Peeter I ning koostasid viktoriini küsimusi.

Õpilasi võeti kolledžis soojalt vastu, üliõpilased vastasid koolilaste poolt koostatud küsimustele, ürituse lõpus ütlesid tulevased õpetajad, et nende jaoks oli huvitav teada saada seda, et Peeter I külastas Narva üle kümne korra, mida tähendavad Narva vapil olevad sümbolid, et Narvas oli 16. saijandil oma laevastik ja mööda Narva jõge aastas seiras üle 400 laeva, oli huvitav ka luuletusi ja legende kuulata.

IMG_201910112

Peale seda viis läbi ühiskonnateaduste lektoraadi juhataja Aet Kiisla ekskursiooni mööda kolledži, jutustas kolledži hoone rajamisest, et see oli ehitatud endise börsi hoone kohale, näitas raamatukogu rõdult Narva kõige kuulsamaid ehitisi, tutvustas väljapanekuid, mis asuvad keldris. Ekskursioon andis õpilastele uusi teadmisi.

Enda Trubok avaldas õpilastele suure tänu initsiatiivi eest, ta leidis, et see oli väga kasulik näide koostööst üliõpilastele kui tulevastele õpetajatele. Samuti õppisid nad teismelistega arvestama.

7. c klassi õpilastel oli väga tähtis oma teadmisi sel kombel laiendada ning näidata. See oli vastastikuselt arendav, toetav, teadmisi ja julgust andev ning initsiatiivi äratav õppimine.

IMG_201910111