Kuidas käisime Jõhvi Gümnaasiumi õpilastele toidupüramiidi õpetamas.

2.klassi õpilased õpivad loodusõpetuse tundides toidupüramiidi mõistet. Kuna ainult õpiku järgi õppimine on natukene igav ning saadud teadmised kipuvad hästi kiiresti ununema, otsustasid JVG 5.b klassi õpilased läbi viia tunni teemal „Toidupüramiid“. Antud tunni eesmärgiks oli värskendada ning kinnistada Jõhvi Gümnaasiumi 2.a klassi õpilaste teadmisi. Mudilased ootasid meid pikisilmi ning kärsitult. Koos me arutlesime, miks on vaja toidupüramiidi mõistet üleüldse teada ning vaadates Eno Raua näidendit „Hiir, kass ja kõrvits“, jõudsime järeldusele, et toit meie laual peab olema mitmekesine ja tervislik. Teise klassi õpilased koostasid rühmatööna toidupüramiide oma eilsest päevast  ning iga rühm sai siis seda klassi ees esitada. Üllatuseks paljudele õpilastele osutus see, et kõik nad söövad liiga palju ebatervislikku toitu.

Toidupüramiidi alus näitab, et väga oluline meie elus on liikumine ning rütmilise muusika saatel said kõik õpilased läbi kehalise aktiivsuse oma tuju tõsta ning meelt ergutada.

Läbi viidud tund meeldis kõigile, nii õpilastele kui ka „õpetajatele“. Õpetades teisi saame ka ise targemaks.

Inna Gorbunova

Eesti  keele õpetaja