„Kuidas me liigume rohkem“

„Liikumine on elu!“
Aristotel

Füüsiline aktiivsus on alati olnud ja on kogu inimkonna tervise ning eduka töö- ja sotsiaalelu säilitamise prioriteet. Peamiseks terviseriski faktoriks saab olema kehalise aktiivsuse ja vaba aja puudumine iseseisvaks sporditegevuseks.

Erilist muret tekitavad noorukite ebapiisava motoorse aktiivsuse negatiivsed tagajärjed, mis põhjustavad haigestumise kasvu, arenguprotsesside kasvu ja häireid ning keha kohanemisvõime vähenemist.

Vähe liikuv eluviis on tingitud mitmete põhjustega:

  • võrgusuhtlus, mis moodustab inimese isolatsiooni ühiskonnas;
  • töökoormus koos haridustegevuse ja eksamiteks valmistumisega;
  • kiirtoit.

Kahjuks ei oska noor põlvkond kasutada oma vaba aega tervise huvides (eelistatakse Interneti, võrgumänge jne.) Noorukitel pole võimalust oma igapäevast rutiini ja iseseisvaid tegevusi planeerida.

Seega, et on oma tervist säilitada ja tugevdada, olla ühiskonna jaoks meeldiv ja huvipakkuv, on vajalik teha kehalisi harjutusi hommikul ning päeva jooksul.

Sügav eksiarvamus on, et kehaline kasvatus ja sport aitavad kaasa ainult keha arengule ega mõjuta kuidagi lapse sisemaailma ja tema maailmavaadet. Kuid just aktiivne liikumine võimaldab lastel alati olla elujõuline ja on nende eduka arengu võti. Oleme kindlad: kehalisel kasvatusel ja kehalisel tegevusel on suur jõud!

Seetõttu innustas meid väga Eesti Terviserajad SA projekt “Hakkame liikuma”.

Ja me tahaksime väga, et meie koolis oleks siseterviserada.

Selle projekti raames korraldasime 11. novembril 2020 koolis liikumispäeva.

Päevakavas oli eelnevalt salvestatud hommikuvõimlemine, mis viidi läbi kõikides klassides. Pärast iga õppetundi tehti vahetundide ajal kooli koridorites naljakaid tegevusi kehaliseks tegevuseks. Päeva erisündmuseks toimus aulas meie kooliõpilaste seas korraldatud “Lauahoki meistrivõistlused”, mille korraldas Eesti Lauahokiseltsi juht Igor Saveljev (Tallinn).

Isegi meie koolis toimuvad igal aastal Kooliolümpiamängud, mille saateks on moto “Terves kehas – terve vaim!”. Mängude spordiprogramm sisaldab võistlusi programmides “Kergejõustik” ja “Laste kergejõustik”. Ja sel aastal toimus kooli staadionil discgolfi turniir õpetajatele ja aulas – Zumba stiilis treening.

Samuti mitmekesistasime haridustegevuse liike.

Jõhvi Vene Põhikooli õpilased (7.-8. klass), valmistasid ette ja viisid läbi vene keele ja kirjanduse õpetaja L. Zagorulko juhendamisel ekskursioonide sarja Toila alevikus. Huvitavaid ja põnevaid õues liikumistunde peetakse Eesti kauneimas kohas.

Ja ringis “Jalgrattakoolitus” õpivad õpilased jalgrattaga sõitma ja valmistuvad jalgratturi loaeksamiks.

Kandideerime liikumiskampaania raames Eesti Terviserajade poolt toimuvale loovtöödele võistlusele “Hakkame liikuma” osalemiseks.

Loodame, et Eesti Terviserajad SA tähistab meie ettevõtmisi auhinnaga!

You may also like...