Legendide päev Jõhvi Mihkli kindluskiriku muuseumis

Haridusministeeriumi poolt rahastatud ajalooline koolidevaheline projekt on lõpule jõudnud ning saabus päev, kus JVP ja TPK kuuenda klassi õpilased said projekti käigus saadud teadmised Jõhvi linna kodanikega jagada. Raklaamplakatid, mis olid üle kahe linna üles riputatud, informeerisid sellest, mis üritusega on tegemist ja kus see hakkab toimuma.

Määratud päeval kogunesid linnaelanikud küünaldega valgustatud Jõhvi kindluskiriku muuseumi. Ruumi sisustuses hakkas kohe silma see, et keskaeg ja tänapäev olid lõimitud. Kiviseintega ning madala laega keldriruumis põles palju küünlaid ning seisis projektor, arvuti ja ekraan.

DSC_0475

Linnaelanikud said  ekraanil näha pilte oma kodukandist ning kuulata antud kohtadega seotud legende Eesti vägilasest Kalevipojast.

Õpilased näitasid ka lavastusi Kuradi järvest, sildade ehitamisest, mis asuvad Peipsi järve ääres, Ninasi külas ja Soome lahe kaldal Kalvi mõisa juures.

Õpilased said linnaelanikelt aplausi ja tänusõnu. Linnaelanikud väitsid, et nad said oma kodukandist palju uusi teadmisi juurde. Selline teadmiste üle andmine rikastab nii andjaid kui ka vastuvõtjaid.

Jõhvi muuseumi seltsi juhatuse liige Astrid Niinepuu peab sellist üritust väga kasulikuks, sest see aitab hinnata oma kodumaa vaatamisväärsusi ning saada teadmisi, mis peaksid igal elanikul olema.

Inna Gorbunova

eesti keele õpetaja