Maakondlik karjääripäev „ Tuunin oma tulevikku“.

10. oktoobril käis rühm meie kooli õpilasi 8.A ja 8.B klassidest Jõhvi Gümnaasiumis, kus toimus maakondlik karjääripäev.

Ürituse programm oli mitmekesine ja huvitav. Kogu tegevus oli korraldatud mitmes töötoas. Iga töötuba esindas mõnda õppeasutust või ettevõtet. Virumaa Kõrgkooli üliõpilased tutvustasid osalejatele sümpaatset tantsivat ja rääkivat roobotit ning demonstreerisid keemiakatseid ( töötuba „ Huvitavalt keemiast ja tehnoloogiast“). Ida- Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilased näitasid oma ametialaseid oskusi -  soengute tegemist, puitdetailide valmistamist – ning pakkusid viibijatele omaküpsetatud maitsvaid kooke (töötuba „Tee ise“). Politseinikud jutustasid kriminalistide tööst ning demonstreerisid politseikoera (töötuba „ Huvitavalt  politsei – ja piirivalveametist“).

Meil õnnestus osaleda 6 töötoas. Neist meeldisid meile eriti järgmised: „ Avasta maailma vahetusõpilasena“, kus YEU rahvusvahelises õpilasvahetusprojektis osalenud neiud jagasid oma kogemusi, ja töötuba „ Jõhvi Gümnaasiumi tuleviku arhitektid“, kus saime palju infot selle kooli kohta.Põnev oli ka otsida koos väljapääsu keerulistest elusituatsioonidest (töötuba „Entrum teater Narvast“).

Suure mulje on avaldanud meile muidugi gümnaasiumi moodne avar ja ilus hoone kaasaagselt varustatud klassiruumide ning atriumiga.

Karjääripäevadest on saanud traditsiooniline maakondlik üritus, kuhu  kutsutakse 9. – 12. klasside õpilasi kogu Ida-Virumaalt. Tänavu oli neid üle 200. Kindlasti on igaüks sellest midagi kasulikku saanud.

Oleme tänulikud korraldajale – Ida-Virumaa Rajaleidja keskusele – huvitava ja hästi organiseeritud ürituse eest.a

Oselejate nimel

Snežana Beljankina (8.B klass)

Jelizaveta Pechurichko (8.A klass)