Ministeeriumi poolt rahastatud ajaloolise projekti teine etapp

20151014_105132

JVP ja TPK 6.klassi õpilased jätkasid ajaloo õppimist Kalevipojaga seotud legendide põhjal.

Ilusal päikesepaistelisel sügispäeval naasid õpilased Valaste joa juurde, et näha kohta, kuhu legendi järgi vägev Kalevipoja isa kotka seljas maandus ning tugeva riigi lõi. Siin on 24. veebruaril kombeks päikesetõusu ajal lippu heisata. Õpilased kirjutasid paberist välja lõigatud kotkadele omapoolsed soovid Eesti riigile ning jätkasid oma teed Saka ning AA mõisadest mööda, kuulates tee peal legende ja ajaloolisi fakte Alulinnast, Pühajõest, Jõhvi kirikust, Purtse lossist ja Hiie mäest.

20151014_104850

Purtse lähedal asuval Hiiemäel said 6.klassi õpilased näha kui palju inimesi said kannatada II maailmasõja ajal küüditamise all ning lüüa kella hukkunute mälestamiseks.

Purtse lossis kinnistasid õpilased oma teadmisi otsides QR koode ning vastates küsimustele.

Pärast seda romantilises miljöös, küünlavalguses tegid õpilased teada saadud legendide põhjal kollaaži.

Siin toimuski I etapi võistlejate autasustamine.

Kodus peavad koolilapsed vastama viktoriiniküsimustele ning kolmas etapp toimub Avinurmes.

Inna Gorbunova

JVP eesti keele õpetaja.