Muljeterohke külaskäik Mäetaguse kooli

JVG 8.a klassi õpilased külastasid  Mäetaguse põhikooli. Külalistel peab olema tavaliselt kaasas kingitus.  Viimane oligi õpilastel võetud kaasa, kuid ebatavalisel moel, sest see oli tarkust toov ja meelt lahutav viktoriinilaadne üritus  „Eesti kirjanikud“ . Ürituse käigus said Mäetaguse kooli seitsmenda 7. kaheksanda 8. ja üheksanda 9. klasside õpilased tuletada  meelde ning juurde õppida  Eesti kirjanike elulugu ja nende teoseid.

Viktoriini küsimused olid Eesti tuntumatest kirjanikest: L. Koidulast, F. R. Kreutzwaldist, O. Lutsust  ja A. H. Tammsaarest. Üheks ülesandeks oli iseseisvalt  kokku panna lahtilõigatud L. Koidula luuletus „Ja õues on kevade“ nii, et see oleks lähedane originaalile.   Huvipakkuvamaks ülesandeks oli  vaadatud filmi  põhjal, mis oli A. H. Tammsaare „Poiss ja liblikas“, proovida ise kõndida lilledega kaetud „aasal“,  püüda „liblikaid“  ning „lilli“ mitte maha tallata.  Õpilastele  meeldis  F. R. Kreutzwaldi muinasjutu  järgi „Helde puuraiuja“ lavastuse vaatamine, O. Lutsu jutu „Lutse püüdmas“ kuulamine ning ise „kalal käimine“, mille käigus tutvuti  kalaliikidega Eesti veekogudest.

Koolirahvas tegutses nii nagu pererahvas peabki tegutsema. Direktor koos õpilastega võtsid külalisi vastu hea ja maitsva söögiga.  Kõige lõpus korraldasid Mäetaguse kooli õpilased  ekskursiooni  mööda koolimaja. JVG õpilastele jätsid hea mulje avarad ning kaasaegse sisustusega kooliruumid, keerlevate ustega raamatukogu ning hubased garderoobid. Erilist tähelepanu pälvis hiljuti valmis tehtud eraldiseisev hoone tööõpetuse tundide jaoks, nn käsitöömaja.

Sel kombel korraldatud üritus tõi kasu nii korraldajatele kui ka osavõtjatele, sest ürituse korraldamise ja läbiviimise käigus said kõik targemaks, julgemaks ning  võimaluse aktiivselt osa võtta jõukohasest tegevusest. Sel viisil saadud teadmised jäävad meelde kauemaks, võib-olla ka kogu eluks.

Inna Gorbunova eesti keele õpetaja

Riina Trankman ajaloo õpetaja