Muusikaõpetajad läksid vahetusse

• Jelena Afanasjeva
  • Küllike Šapovalov

Maikuus leidis aset üks vahva ja pisut teistmoodi koolipäev, mil Jõhvi üldhariduskoolide muusikaõpetajad vahetasid omavahel töökohad. Jõhvi Gümnaasiumis andis muusikatunde Jõhvi Vene Gümnaasiumi õpetaja Jelena Afanasjeva, teda assisteerisid õpilased Kristina Ivanova ja Marta Gromtsev. Jõhvi Vene Gümnaasiumis viis samal ajal tunde läbi Jõhvi Gümnaasiumi õpetaja Küllike Šapovalov. Kahe kooli vahel on käesoleval aastal juba toimunud 5. ja 9. klasside õpilasvahetused, mil kümmekond õpilast õppisid kahel päeval vahetuskoolis. Õpetajate vahetust oli koolide koostöös plaanitud aastaid, lõpuks sai see hea idee ka ellu viidud.

Õpilastele vahetusõpetajad väga meeldisid, nende tunnid olid põnevad ja huvitavad. Kiideti vahetusõpetajate lauluvalikuid. Jõhvi Gümnaasiumi õpilased said harjutada vene keelt – tore oli laulda venekeelseid laule ja ise proovida pillimängu. Jõhvi Vene Gümnaasiumi õpilased laulsid tunnis isamaalisi ja eurovisioonil kõlanud laule. Õpilased olid lummatud vahetusõpetaja Küllikese ilusast ja väga heast lauluhäälest. Pandi imeks, et Küllike ei olegi kuulus laulja!

Õpetajate muljed vahetusele olid samuti positiivsed. Jõhvi Gümnaasiumis jäid meelde viisakad, musikaalsed, aktiivsed õpilased ja sõbralikud õpetajad. Õpetaja Jelena sai praktiseerida eesti keele oskust ja soovitab ka kolleegidel uute kogemuste saamiseks osaleda vahetusõpetaja programmis.

Jõhvi Vene Gümnaasiumi õpilastel oli suur huvi eestikeelsete laulude vastu. Lapsed olid toredad ja vahetusõpetaja võeti hästi vastu. Parim kogemus oli saada hakkama võõraste lastega võõras koolis. Küllike soovitab õpetajatel osaleda vahetusprogrammis, kuna see annab juurde enesekindlust.

Aitäh vahetuses osalenud tublidele muusikaõpetajatele Küllikesele ja Jelenale ning assistentidele Kristinale ja Martale!

Õpilase tagasiside 16mai

Janika Kersten,