Naudi õppimist väljaspool kooli!

6.c klassis toimus õuesõpe. Sellesse päeva kavandasime ainevahelist lõimingut. Õppepäeva teemaks oli Valaste juga. See on meie kandi pärl, Baltimaade kõrgeim juga, mis on suurim vaatamisväärsus. See koht on ilus igal aastapäeval, aga eriti maaliline just talvel, sest tänu pakasele tekib veepiiskadest imeilus vaatepilt.

Lapsed said igalt õpetajalt Valaste joaga ja selle ümbrusega seotud ülesanded. Loodusõpetuse õpetaja palus uurida, mis maastikualal juga asub, mis aastal kirjeldati esimest korda juga, milline liigirikkas mets kasvab rusukaldel ja kändi jalamil ja mitu kaitsealust taimeliiki on leitud kaitsealalt. Kirjanduse tunniks pidid õpilased tegema pildi mõnest looduslikust objektist ning leidma selle kirjeldamiseks vastava luuletuse või ise luuletama. Matemaatikaõpetaja koostas põnevad ülesanded, kus lapsed arvutasid võrrandi abil Valaste joa kõrgust ning võrdlesid seda maailma kõrgeimate jugadega. Eesti ja inglise keeles kinnistasid lapsed õpitud sõnavara ja teadmisi, nad pidid oma õppekäiku kirjeldama. Ajalooõpetaja jutustas, et on varem Valaste joa juures olnud tee, mis rahvasuu kutsus keisriteeks, sest mööda seda teed sõitsid Peeter I, Karl XII, Jekaterina II ja teised kuulsad ajaloolised tegelased.

Ilmaga vedas meil väga. Hommik oli päikesepaisteline ja külm näpistas küll, aga kergelt, oli veidi tuuline. Vaateplatormilt avanes hiilgav vaade.

Õpilased läksid ettevaatlikult trepist alla, jõudsid mere äärde. Vaade oli oivaline! Pildid said tehtud. Tagasi tulles pidid õpilased trepiastmed üle lugema, saadi kokku vahemikus 358-389. See oli suurepärane hommikuvõimlemine.

Tagasiside õpilastelt oli väga positiivne. Nad kirjutasid, et see õppepäev oli väga tore, põnev, meeldejääv, tunnetuslik ja häid emotsioone täis.

Lõpptulemuseks on koostatud õuesõppepäeva kava, mida saame jagada teiste õpetajate ja koolidega.