Õppurite ettevõtlikkuskonkurs

В сентябре 2018 года ученики 4С класса Дима Шаронов и Эмили Матюшенко по инициативе Татьяны Волнухиной (классный руководитель) приняли участие в конкурсе предприимчивых идей «Edu ja Tegu».
Для конкурса были посланы работы ребят в области социальной помощи и бизнес- идеи.
Условия конкурса:
Предприимчивое деяние может представлять собой классический бизнес, когда участник предлагает свои услуги или продукцию, а кто-нибудь покупает их. Но это может быть и социальный проект, который помогает решить какую-либо проблему общины, города, волости или государства.
Важна новизна, ценность и жизненность инициативы, то есть она действительно должна быть нужна людям- вот цель этого конкурса.
Больше 50 работ были представлены на суд жюри.
Работы учеников 4С класса были высоко оценены членами жюри:
В категории „SOTSIAALNE TEGU KOGUKONNALE“
vanuserühm 7-10 a.
Дмитрий Шаронов занял 3-е место с работой „Linnupeletaja“.
( Dmitril tekkis mõte leiutada linnupeletaja, kui linnud tema aias alatihti puud-põõsad
marjadest tühjaks tegid. Eriti solvunud oli ta, kui tema lemmikud, maasikad, nahka pisteti.
Olukorra lahendamiseks meisterdas ta lindu meenutava linnupeletaja kasutatud prügikotist,
okstest ja tamiilist ning riputas selle puu otsa nii, et tuule käes liikudes ja sahisedes hirmutaks
marjamaiad linnud eemale. Linnupeletaja efektiivsus avaldus kohe peenardel alles jäävate
marjade koguses. Külanaabritele avaldas Dmitri leiutis muljet, kuivõrd neile käis üle jõu
võrkude paigaldamine puudele ning seetõttu võtsid nemadki leiutise kasutusele. Järgmisel
suvel ei ole lindudel sinna külasse marjavargile enam asja, sest Dmitri plaanib koos
naabripoistega meisterdada suuremas koguses täiustatud linnupeletajaid kogukonnale.
Tegevuse oluline märksõna oli ka taaskasutus.)
А в категории „ÄRITEGU“ vanuserühm 7-10 a. Эмили Матюшенко заняла первое место с работой «Kilekotist helkurid»
( Emili tooteks on kasutatud kilekottidest võtmehoidjad ja helkurid. Valmistamiseks vajab ta
nööri, kinnitust, helkurriba, mikrolaineahju ning sobivaid kilekotte. Suurt rõhku paneb Emili
kinnitusele, et helkurid riiete küljes püsiksid.)
27 ноября 2018г. наших учеников чествовали на итоговом мероприятии конкурса предпринимательства от Министерства образования и науки в городе Таллинн,
От всей души поздравляем наших учеников 4С класса Эмили Матюшенко и. Дмитрия Шаронова, а так же их предприимчивого классного руководителя Татьяну Волнухину.