Otsime kirjanike jälgi Tallinna vanalinnas

hm logo_big_gradient

img_8581

MISA ning Hariduse- ja Teaduseministeeriumi poolt rahastatud projekt „Seiklusõpe eesti kirjandusloo maastikul“ jätkus Tallinna vanalinnas,  kus õpilased külastasid Tammsaare muuseumi, mille töötajad tutvustasid õpilastele Tammsaare elu ning teost „Kõrboja peremees“.

Seejärel  hakkasid koolilapsed otsima Vanalinnas objekte, mis on seotud, kas otseselt või kaudselt, eesti kirjanikega.

Lydia Koidulat peetakse  eesti esimese rahvusliku teatri rajajaks, peale seda loodi teater Estonia Tallinnas.  Õpilased pidid teatri Estonia taustal tegema pildi, mis oleks vastavuses L. Koidula luuletusega „Mu isamaa on minu arm“ .

Teatri Estonia lähedal asub A.H.Tammsaarele pühendatud mälestussammas. Siin üritasid   koolilapsed teha pildid, mis kujutaks A.H.Tammsaare poolt loodud miniatüüre “Poiss ja liblik”, “Ööbik ja lilled” ning “Enne ja nüüd”.

Edasi naasid õpilased otsima kreiskooli, kus oli õppinud F.R.Kreutzwald. Lõpuks koguneti  Raekoja platsil asuva Raeapteegi juurde, mis on üks vanimaid püsivalt tegutsevaid apteeke Euroopas See apteek on kaudselt seotud O.Lutsuga, sest kirjanik töötas 20 aastat Tartus ja Peterburis apteekrina. Nendes kohtades pidid õpilased ka tegema vastavad pildid.

Piltide tegimisel pidid õpilased tööle panema oma loovuse ning laskma fantaasial lennata.

Väsinult, aga heatujuliselt läksid õpilased bussi, et kodu poole sõita.

See sõit tegi õpilased natuke targemaks, loovamaks ja avatumaks.

Inna Gorbunova