„Õue õppima!“

Loodus on suurepärane õpikeskkond igal aastaajal, kuigi rahvusvahelist õuesõppepäeva tähistatakse kevadel, 14 aprillil. Looduses on palju uurida, kuulata ja märgata igal aastaajal.

Talvine koolivaheaeg on pikk ja meist sõltumata pikenes veelgi.

12. jaanuari kargel hommikul sõitsid 1.a klassi õpilased Alutaguse rahvuspargi külastuskeskuse avatud klassiruumi.

Pärast pikka eemalolekut koolist ja sõpradest, oli tore kohtuda ja „keelenuppu“ reguleerida. Õuesõppepäeva eesmärk oli tuletada meelde eesti keele sõnavara ja väljendeid, loodusõpetuse teadmisi loomade talvise elu kohta.

Sõnu ja väljendeid, mida on õpetajal klassiruumis raske selgitada, võis looduses näha, kuulda, tunda lõhna ja katsuda käega.

Sellel päeval oli metsaretk nagu minek muinasjutu võlumetsa. Maad kattis päikeses sätendav lumi ja kõik puud olid härmavalged. Lumel nägime metsaelanike jälgi. Neile viisime külakostiks porgandeid. Valges vaikuses kuulsime ühte lindu laulmas.

Käisime ka järve ääres, aga lapsed ei tundnud seda kohta ära. Meie ees oli kaugusesse libisev valge väli.

Soojendasime end majas ja vaatasime filmi meie metsade loomadest.

Õues sõime ja jõime teed. Ravimtaimedest tee oli harjumatu maitsega. Lõpetasime päeva lõkke ja vahukommidega. See oli päeva parim osa!

Aitäh Aunele ja Katrinile, kes metsakooli programmi kohandasid meie vajadustele. Katrin on kümbluskogemusega endine õpetaja, kes tunnetas suurepäraselt õpilasi ja jagas teadmisi meile arusaadavas kõnes.

Ellu Kullamägi
1.a klassijuhataja