Õues õppimine

25. jaanuaril toimusid 1.a klassi loodusõpetuse ja 2.a klassi avastusõppe tunnid Peipsi ääres. Tunnid olid planeeritud varem ja kelgudki kaasas sõitsime Kauksi Looduskeskusesse. Päev varem langes katuselt kaunist tuisupitsi, aga meid tervitas algav päev suure sulaga.

1.a klassi õpilased otsisid metsa alt jälgi ja vaatlesid talvist loodust. Vähese lume peal sai siiski ka kelgutada.

2.a klassi õpilastele oli õpetaja Hiie kaasa võtnud ka töölehed. Kraadiklaasidega mõõdeti temperatuuri, joonlaua abil lume paksust ja pandi kirja erinevad sademed.

Päev oli väga märg, aga lapsed olid õnnelikud. Erinevalt klassiruumi faktidest, oli kõik nii eluline. Kõige tähtsam, et kinnistasime õpitud teadmisi ja sõnavara. Õuesõppe tunnid arendavad tähelepanu, vaatlemis- ja kuulamisoskust, rühmatööoskust. Rühmades veeretati looduskeskuse juurde toredad lumememmed.

Looduses on tunnid kehaliselt aktiivsed ja kaasas olnud võileivad maitsesid õues kuuma teega ikka väga hästi!