Projekti „Seiklusõpe eesti kirjandusloo maastikul“ lõpetamine

hm logo_big_gradient

MISA ning Hariduse- ja Teaduseministeeriumi poolt rahastatud projekti „Seiklusõpe eesti kirjandusloo maastikul“ raames külastasid Mäetaguse põhikooli õpilased Jõhvi Vene Põhikooli eesmärgiga osa võtta viktoriinist “Eesti kirjanikud”.

Ürituse käigus said  kahe kooli õpilased tuletada  meelde ning õppida juurde  eesti kirjanike elulugusid ja nende teoseid.

Viktoriini käigus tutvusid koolilapsed L.Koidula luuletusega „Kodu“, seejärel pidid osalejad ribadeks lõigatud luuletuse teksti kokku panema ja õnnitluskaartidele kleepima. Peale A.H.Tammsaare miniatuuri „Poiss ja liblikas“ vaatamist, proovisid õpilased ise kõndida lilledega kaetud „aasal“,  püüda „liblikaid“  ning „lilli“ mitte maha tallata.  Õpilastele  meeldis  F. R. Kreutzwaldi muinasjutu  järgi „Helde puuraiuja“ lavastuse vaatamine, O. Lutsu jutu „Lutse püüdmas“ kuulamine ning „kalal käimine“, mille käigus tutvuti  kalaliikidega Eesti veekogudest.

Üritus lõppes tansuga rahvalaulu „Mutionu pidu“ saatel, mis tõi vaheldust ning ühendas veelgi rohkem kahe kooli lapsi.

Tagasidest selgus, et õpilaste jaoks oli üritus väga põnev ja kasulik, sest õpilastele meeldisid nii huvitavad faktid kirjanike elust kui ka mängud, millest nad aktiivselt osa võtsid.

8.klassi õpilastele  tuli kasuks viktoriini korraldamine ja läbiviimine, sest selle käigus said kõik targemaks, julgemaks ning  said eesti keele oskust  praktiliselt kasutada.

Inna Gorbunova, Diana Astok, Katrin Kert​

poolt rahastatud projekt „Seiklusõpe eesti kirjandusloo maastikul“  lõppes kodanikupäeval.

Mäetaguse ja Jõhvi Vene põhikoolide õpilased näitasid lavastusi, milleks olid katkendid F.R.Kreutzwaldi „Kalevipojast“, O.Lutsu „Nukitsamehest“ ja A.H.Tammsaare „Poisist ja liblikast“.

Pausid  dekoratsioonide vahetamisel  olid täidetud parimate etlejate, rahvatantsude ja –lauludega.

Tagasisides olid nimetatud kõik seiklusõppe etapid: kohtumine Mäetagusel, sõit Palamusele, viktoriin Jõhvi vene Põhikoolis, etlejate konkurss Mäetagusel, sõit Tallina ning lavastuste näitamine. Õpilased pidid  oma hääle andma kõige põneva seikluse poolt. Mõni etapp sai rohkem, mõni vähem hääli. Kõik seiklused olid huvitavad, nimetamata ei jäänud ükski.

Eesti tuntumate kirjanike elu  ja loominguga iseäralik tutvumine rikastas õpilaste  sõnavara, tutvustas neid oma rahva kirjanduse ja kultuuriga, aitas  kaasa suulisele arengule.  Õpilased said loomevõimeid proovida etlejate ja näitlejatena.

Nad laiendasid oma silmaringi  tutvudes läbi kirjanduse ja muuseumide külastamise Eesti mineviku ja ajaloosündmustega ning rikastasid oma mõtte- ja tundemaailma.

Projekti käigus said õpilased  uusi teadmisi, hinnalise kogemuse, toredaid sõpru ja palju häid ning unustamatuid emotsioone.

Inna Gorbunova

eesti keele õpetaja