„Tere, Kevad!”

Projekti „Tere, Kevad!” laager Pärnumaal

3. a klassi õpilased Anne ja Aleksandra osalesid koos õpetajaga 6. – 8. juunil „Tere, Kevad!” projekti looduslaagris Kastnas. See imeilus koht asub Jõhvist 330 kilomeetri kaugusel. Sõit sinna kestis 5 tundi. Kohale jõudes olime veidi väsinud, kuid lõkkeõhtu ning lõbusad murumängud muutsid meid ruttu reipaks.
Kolm laagripäeva oli huvitavalt sisustatud erinevate tundidega looduses. Hommikul kuulasime linnulaulu, seejärel suundusime metsaretkele taimedega tutvuma. Keset kadakast karjamaad nägime õitsemas Eesti looduslikku orhideed halli käppa, mis on valitud ka 2014. aasta taimeks. Putukatunnis püüdsid lapsed ise putukaid ning kuulasid huvitavaid jutte nende olendite eluviisidest ja toitumisharjumustest. Kuna puhkeküla asus merekaldal, siis oli meil ka mereelustikutund. Algul määrasime rannas erinevate teokarpide ja rannakarpide liike, seejärel läksime ise vette, et koguda uurimismaterjali. Küll oli huvitav vetikatest välja noppida erinevaid veeloomakesi! Tunde juhendasid oma ala asjatundjad Tartu Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist. Üllatuskülaline oli hülgeuurija Mart Jüssi, kes rääkis väga kaasahaaravalt viigerhülgest, kes on selle aasta loomaks valitud. Õhtul toimus viktoriin, kus nii õpilased kui ka õpetajad said näidata, mida nad olid laagris õppinud. Iga osaleja sai valida endale loodusteemalise kingituse. Viimasel päeval käisime Kastna vaatetornis ning imetlesime 300 aasta vanuseid tammesid.
Sellest laagrist jäävad meile väga toredad mälestused.

Aleksandra, Anne ja õpetaja Merle