Pudrusööja 2020

Esimest korda kutsus Eesti Terviseamet kooliõpilasi tervisliku toitumise programmis osalema viis aastat tagasi.

Oktoober kuulutati pudrukuuks. See pole esimene aasta, kui meie kool võtab osa pudrukuust, kui kõik Eesti algkoolide õpilased valmistavad oma lemmikputru. Sel aastal otsustasid kõik teiste klasside õpilased välja mõelda oma pudru originaalse retsepti ja valmistada seda meie kaasaegses kodundusklassis kogu klassiga. Küll oli söögitegemiserõõm!

Laste silmad lõid särama, sest toimunust nad ootasid justkui imet – endil kokkamises on ju vähe kogemusi veel! Põlled ees ja mütsid peas – hakkavad nad rühmades töötama. Igaühel on oma ülesanne: panna vajalikud toiiduanetevajalikud koduseid, riivida, lõigata, kaunistada, katta laud, pesta nõusid… Kõike ei saagi üles lugeda, mis oli vaja teha!

2.a klass otsustas valmistada neli erinevat putru: kaerahelbepuder banaanidega, maisipuder, riis riivitud õuna ja meega, mannavaht toorvaarikateda, kaunistatud ja maiustatud kõi pudrud olid erinevate mooside- , marjade ja keedistega nind värskete piparmündilehtedega! Ja nagu kümblusklassile omane – kokkamine ja arutelud toimusid eesti keeles!
2.b klass valmistas mannaputru ja kaunistas erinevalt igale maitsele: marjad, moos, teraviljad, toidupärlid.
2.c klass küpsetas kaerahelbepudrust kooki ja kaunistas seejärel maasikate, piparmündilehtede ja vahukoorega.

Lapsed olid õnnelikud ja vaimustuses!
„Kindlasti õpetan emale sellist putru keetma!“
„Ma pole kunagi nii maitsvat putru söönud!“ – kuulsime lastelt

Tegelikult putrukeetmine ei olnud ainus asi, mida Pudruprogrammi raames tegime. Programmis pakutavate materjalide järgi tutvustasime lastele teraviljakasvatust nii Eestis kui välismaal, rääkisime nende eelistest. Pikapäevarühmades meisterdasid lapsed teravilja pakenditest erinevaid asju ning mõtlesid välja, mida saaks teha ühekordsetest nõudest, mida kasutati putrusöömisel.

See oli väga mahukas üritus! Oleme õnnelikud, kui keegi proovib meie ideede järgi teha putru, magustoitu või kooki. Jagame teiega meie kokkamisfantaasiat!

Klassijuhatajad:
Svetlana Uisk