Purtse kindluselamu

24.10.2014 a Jõhvi Vene Gümnaasiumi 8.a klassi õpilased koos Tammiku põhikooli 8.a klassi õpilastega alustasid projekti „Tagasivaade minevikku ehk põnevad retked mööda Eestit“ .

Oma seiklusretked alustasid õpilased Ontikal, kus on-lain viktoriini võitja Gleb Makarov lasi lendu õhupallid 8.a klassi õpilaste soovidega „hoida rahu maailmas“ ja kutsega külastada meie imekaunist ja väikest kodumaad. Tuul lennutas õhupallid Läti poole – äkki keegi saab need seal kätte ning võtab ühendust meie õpilastega, sest kõik meiliaadressid ja telefoninumbrid on õhupallide küljes.

Sõit läks mööda kuninglikku teed, mida mööda sõitsid aastaid tagasi Rootsi kuningas Karl XII, Peeter I ja Katarina II. Sõidu ajal õpilased said teada, miks Aa mõisal on selline nimi, kes ööbis seal Põhjasõja ajal, kes oli Ontika mõisa omanik ning huvitavast sündmusest Saku mõisas.

Purtse lossi juurde jõudes, läksid õpilased Ohvrite parki külastama ning hukkunute mälestuseks kellatornis kella lööma. See park oli rajatud kümnete tuhandete inimeste mälestuseks, kes Teise maailmasõja ajal ja pärast seda nõukogude võimu kuritegude tõttu surma said. 8.klassi õpilased nägid seal väikest tammepuud, mille istutas 2012. aastal meie Eesti president Toomas Henrik Ilves.

Purtse lossis tutvustas õpilastele ehitise peremees selle ajalugu koos huvitavate faktidega. Siseruumidega tutvuda said koolilapsed fotojahti pidades. Hiljem võistkondades tegid õpilased Purtse lossile reklaami.  Parema reklaami valis selle kauni ehitise peremees. Aeg möödus lennates ning õpilased leidsid end kooli juurest, töölehed käes – nad peavad need täitma ning tooma ajaloo ja eesti keele õpetajatele. Sellel päeval  tarkuste ja teadmiste saamine oli  ühendatud põnevate retkedega.

Inna Gorbunova

Riina Trankmann