Seiklusõpe eesti kirjandusloo maastikul

hm logo_big_gradient

MISA ning Hariduse- ja Teaduseministeeriumi poolt rahastatud Jõhvi Vene Põhikooli ning Mäetaguse Põhikooli vahelise projekti „Seiklusõpe eesti kirjandusloo maastikul“ raames külastasid õpilased Palamusel asuvat kooli. Lastel oli võimalus oma kätt proovida sulepeaga kirjutamisel, koolilapsed püüdsid mahtuda neljakesi kitsale pingile, üritasid lugeda vanu kirjatähti ning võtsid osa erinevatest tundidest: rehkendamine, turnimine, laulmine,  õigekirjutamine. Lõpuks said tublisti tehtud töö eest kõik tunnistused kätte.

Lapsi rõõmustas väga see, et nüüd ei pea nad tulema kooli oma toidukraami, voodite ega küttepuudega, nad ei pea ka kooliruume koristama ning halva käitumise eest ei panda hernestele põlvitama ega anta kaardikepiga vastu näppe.

Järgmiseks põnevaks ülesandeks oli Kiire jooks Paunveres, mille käigus pidid õpilased leidma kolm maja, kus on varem elanud O. Lutsu peategelane Teele. Kui õpilased olid jagatud kolmeks rühmaks, võiski jooks alata. Väledamad said auhinnad!

Sündmusterohke õppepäev lõppes Köstri Söögitoas, kus õpilased kinnitasid oma keha.

Uute teadmiste ja kogemuste, täis kõhtude ja rõõmsa meelega sõitsid õpilased koju.