Tagasivaade minevikku ehk öine seiklus Narva kindluses

Õppida saab igal pool. Õppimine võib olla põnev ja kaasahaarav, aga võib olla igav ja tüütu.

JVG 8.a klassi õpilased tutvusid Põhjasõja sündmustegaväljaspool kooli Narva kindluses.

Meie hellitatud ja mugavustega harjunud õppijad said oma nahal tunda, mis tingimustes pidid 18. saj. sõdurid ellu jääma, kui raske ja aeganõudev oli toidu valmistamine lõkkel ning ebamugav ja kurnav magamine maas või kivipõrandal.

Ajaloolisi fakte ja legende kuulasid õpilased väga tähelepanelikult, esitasid täpsustavaid küsimusi, sest kuulamise ajal neil tuli täita töölehti, kus olid erinevad küsimused 1700-1704. a. ajaloolise perioodi kohta. Täidetud lehed peavadõppijad kontrollimiseks oma ajalooõpetajale ära andma.

Narva kindluse väljapanekutega põhjalikumalt tuttavaks saada aitas kindluse töötajatega korraldatud mäng, mille käigus koolilapsed pidid otsima piltidele salvestatud fragmente mööda tervet kindlust. Mäng oli põnev, aga väsitav, sest joosta mööda kindluse käike tuli väga palju.

Loodan, et kogetu kaudu mõistetakse ajalugu paremini, osatakse end samastada olukordadega, mis olid kauges minevikus ja mõista neid tänapäeval paremini. Sel kombel saadud teadmised Põhjasõja sündmustest jäävad õpilastele alatiseks meelde.

Oma seiklustest ja saadud elamustest peavad õpilased eesti keele õpetajale kirja kirjutama. Emotsionaalselt läbi elatud sündmustekirja panemine aitab sõnavara rikastada ja laiendada.

eesti keele õpetaja

Inna Gorbunova