Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut kutsub osalema informaatika huvilaagrites

Informaatika huvilaagrid on mõeldud kõikidele silmapaistvatele loogilise mõtlemisega Lõuna-Eesti koolide 10.-12. klasside õpilastele, kes on tugevad matemaatikas ja füüsikas ning tunnevad nende ainete vastu huvi. Tegemist on hea võimalusega tutvuda väga huvitava valdkonnaga ja miks mitte ka leida enda tuleviku karjäär. Varasem kokkupuude arvutitega on soovitatav.

Huvilaagrid toimuvad erinevatel teemadel töötubade vormis arvutiteaduse instituudi (Liivi 2, Tartu) arvutiklassides ning on tasuta. Töötoad algavad kell 10.00, sisaldavad seltskondlikku lõunasööki koha peal ning lõppevad kell 16.00. Huvilaagrites osalejatel on soovitatav võimalusel kaasa võtta isiklik sülearvuti, et oleks võimalik vajalikud keskkonnad seadistada ka osalejate arvutites. Kõik töötubades osalejad saavad ligipääsu ka materjalidele ning jääb võimalus teemaga hiljem iseseisvalt edasi tegelda.

Töötubades saavad õpilased tutvuda praktilise küberturvalisusega, tutvuda Python programmeerimiskeelega, Ubuntu paigaldamise ja kasutamisega ning ehitada miniarvuti Raspberry Pi abil arvutusklaster. Registreeruda ning töötoa teema valida on võimalik järgneval lehel: http://goo.gl/forms/LMuha5SOtd. Registreerimisvormi täitmiseks on vajalik eelnevalt Google kasutajaga sisse logida. Soovime jõuda võimalikult paljude noorteni ning seetõttu saab seekord iga õpilane osaleda ainult ühes enim huvi pakkuvas töötoas.