Teadmiste jagamine on uue õppekava oluline suund

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jõhvi Vene  Gümnaasiumi 8.a klassi õpilased otsisid huvitavaid ajaloolisi fakte Jõhvi linna kohta, koostasid viktoriini ning otsustasid tutvustada saadud teadmisi Jõhvi valla töötajatele.

Suurde hubasesse aulasse kogunesid erinevatest osakondadest Jõhvi Vallavalitsuse töötajad,  vallavanem Aivar Surva eesotsas. Oli moodustatud neli võistkonda ning viktoriin algas.

Üheks ülesandeks oli tuletada meelde, milline nägi välja medal, mille sai kätte iga vastsündinu linnaelanik 8-10 aastat tagasi ning oma kätega see  valmis teha. Vallavalitsuse töötajad vastasid suure entusiasmiga küsimustele, vaatasid rõõmsalt õpilaste poolt valmistatud filmi Jõhvi linna lemmikpaikadest, kuulasid ning laulsid kaasa laulu Jõhvi linnast.

Läbiviidud üritus sai väga positiivse hinnangu nii läbiviijate kui ka osalejate poolt. Vallavalitsejate tagasisidest saime teada, et nad said palju uusi teadmisi Jõhvi linna kohta, neid pani  imestama õpilaste hea eesti keele oskus ning oli öeldud  palju sooje sõnu ürituse korraldamise kohta. Kõikidel oli väga põnev, igavust tunda ei saanud keegi.

Õpilastele oli see ka unustamatu esinemiskogemus – daamide ja härrade ees seista, nendele küsimusi esitada  ning vastuseid hinnata.

Jõhvi on sügavate ja tugevate ajalooliste juurtega linn. Sel kombel saadud ja jagatud teadmised kodulinna kohta jäävad nii noortele kui ka täiskasvanutele kauaks meelde.

Inna Gorbunova eesti keele õpetaja

Riina Trankmann ajalooõpetaja