Teadusfestival 9a

28. aprillil  külastasid Jõhvi Vene Põhikooli õpilased, kes on huvitatud teadusest, Tallinnas toimunud teadusfestivali. See on pidu kõikidele teadushuvilistele – lastele ja õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele. Meie koolist osalesid 2.-9. klassi õpilased, kokku oli 47 õpilast. Seal saime näha  teadusteatri etendusi, osaleda töötubades. Vaadata, mida põnevat teavad ja on uurinud erinevas vanuses õpilased. Meie eesmärgiks oli saada ülevaade uurimistööde teemade, kasutatud meetodite, järelduste tegemise ja tulemuste esitlemise võimalustest. Samuti võis seal arendada oma suhtlemisoskust, laiendada silmaringi, näha ebaharilikke eksponaate ja rääkida targate inimestega. Meil oli võimalus valida meile kõige enam meeldinud töö. Täitsime vaatluslehe, mis oli väga huvitav, näiteks, me pidime otsima erinevaid tabeleid, jooniseid, skeeme, mis stendil olid.  Nüüd me oleme palju kindlamad oma uurimustöö teema valikuga, mis meid gümnaasiumiastmes ees ootab.

9.klassi õpilased

Artjom Afanasjev