Tund raamatukogus

11(2)

29. septembril toimus meil eesti keele tund kooli raamatukogus. Me tutvusime uue raamatukoguhoidjaga. Tema nimi on Valentina Kuznetsova.

Osutus, et Valentina lõpetas meie kooli, siis läks õppima St. Peterburgi. Pärast  tuli tagasi Eestisse ja asus tööle. Augisti kuust 2015 aasta tuli ta meie  kooli raamatukokku töötama.

Valentina vastusest meie küsimustele saime teada, et meie raamatukogus on umbes 10 000 raamatut.  Seal on ilukirjandust, õpikuid ja teabekirjandust, neist 67% on vene keeles ja 37% eesti keeles. On isegi saksakeelseid raamatuid, kuigi saksa keelt meie koolis ei õpita. Lugemiseks võib võtta nii palju raamatuid, kui ära viia suudad. Peaasi et sa need õigel ajal ja heas seisundis tagastaksid. Igal aastal ostetakse raamatuid juurde. Selle peale kulutatakse ümber 30000 eurot. Kooli juhtkond tahab, et meie õpilastel oleks kvaliteetne ja kaasaaegne õppekirjandus.

Valentina ütles, et kõige aktiivsemad lugejad on algkooli lapsed ja nende seas populaarseim raamat on „Potsataja“.

Raamatukoguhoidja pöördus meie poole ettepanekuga üle vaadata oma koduraamatukogud: „Kui leidub mõni huvitav raamat, mida perekonnas enam ei loeta, siis tooge see meile – see leiab kindlasti tänuliku lugeja“.

Ta rõhutas veel kord, et õpikuid tuleb korras hoida – nii teenivad need meid kauem aega ning koolil tekib võimalus e- õpikute ostmiseks. Valentina soovitas lugemiseks Aidi Valliku raamatud:  „Mis sinuga jutus, Ann?“, „Kuidas elad, Ann?“, „Mis teha, Ann?“.

See oli nagu kodune ülesanne terveks aastaks.Leppisime kokku, et järgmine kord kohtume maikuus ning jagame mõtteid loetu kohta:

Meile meeldis see tuud, sest see oli informatiivne ja kasulik. Meeldis ka meie heatahtlik ja lahke raamatukoguhoidja.

Darina Aav
Mark Germonenko