Üllatus emadepäevaks

Mida me tavaliselt leiame oma postkastidest? Reklaamilehti?! Jõhvi Vene Gümnaasiumi 5.b klassi õpilaste emad leidsid aga sealt nende endi laste poolt käsitsi valmistatud õnnitluskaardid emadepäeva puhul. Õpilased pidid iseloomustama oma emasid vähemalt viie omadussõnaga, ning see ülesanne ei tekitanud lastele raskusiEmad olid ilusad, hoolitsevad, lahked, sõbralikud, nõudlikud jne.

Lisaks pidid õpilased leidma viis tegu, mille eest on nad oma emadele tänulikud, ning selle küsimuse osas vajasid lapsed õpetaja abi. Lõpuks kirjutasid lapsed, et nad on emadele tänulikud selle eest, et nad saadavad lapsi kooli, teevad maitsvat sööki, aitavad elus tekkinud probleemidest üle saada, on valmis alati appi tulema, toetama ja lohutama, samuti ostavad riideid, mänguasju ning teeved kodu meeldivamaks ja hubasemaks. Postkontoris vajasid lapsed samuti abi, kuna keegi neist polnud varem kunagi posti teel kirja saatnud, sest praegusel ajal saadavad kõik sõnumeid ja e-kirju, aga tänu postkontoritöötajatele tulid lapsed ka selle ülesandega toime.

Emad olid lausa pisarateni liigutatud leides ümbrikutest õnnitluskaarte ning nende sõnul oli see kõige vahvam kingitus emadepäevaks.

Inna Gorbunova