Vaade minevikku ehk õppetund 19-ndal sajandil

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8.a klassi õpilased tegid pärast Oskar Lutu „Kevade“ läbi lugemist projekti raames huvitava reisi Palamuse kooli, kus õppis ka ise Oskar Luts.

Õpilased, sõites bussiga, nägid aknast Jõgeva maakonnas Laiuse lossivaremeid, kuhu Põhjasõja ajal jäi kuningas Karl XII talvekorterisse.

Palamuse kooli ukse lävel võttis õpilasi lahkelt vastu „õpetaja Laur“, kes tegi väikese ekskursiooni mööda koolimaja. Kõik „Kevade“ teose tegelased olid meie õpilastele nagu vanad tuttavad, kelle koolieluga tutvuti põnevat raamatut lugedes.

Õpetaja Laur“ viis  läbi mitu tundi. Rehkendamises õpilased lahendasid ülesannet, muusikas mängisid orelil, vene keeles kirjutasid jätti jne. Koolilapsed püüdsid kirjutada tindiga, aga see ei olnud kerge ning neljakesi ühes koolipingis istuda oli ka küllaltki kitsas. Neid, kes lärmasid ning rikkusid tunnis korda, pandi herneste peale põlvitama.

Koolilapsi pani imestama, missugustes tingimustes ööbisid õpilased, sest magamistoas oli päris külm.

Tagasiteel koju said õpilased teha  heateo. Astusime Elistvere Looduspargist läbi ning viisime loomadele kodust toodud toidukraami.

Käisime ka Jääkeskuses ning saime aru, et me veel ei tea piisavalt oma maad, selle ajalugu ja kultuuri.

Inna Gorbunova, eesti keele õpetaja.