Viljaterast leivani

7b ja c klassid võtsid osa Eesti Põllumajandusmuuseumi haridusprogrammist “Toit ja tervis”. Õpilased said teada väga palju uut ja näha oma silmaga põllumajanduses algselt kasutatavaid masinaid ja tööriistu.Viljaküünis oli rehepeksumasin koos aurumasinaga.  Põnevaks tegi see, et õpilased võisid ka ise proovida jahvatada käsikiviga jahu, peksta viljavihkudest välja viljateri. Õppisid uusi sõnu nagu koot ja uhmer. Leiva tegemine oli kõigile jõukohane ja hiljem sai oma käega valmistatud leivakakku ka toidukõrval proovida. Koorelahutamise masin oli paljudele uudiseks ja lapsed said teada, kuidas tänapäeval on võimalik koorest võid valmistada. Lõpuks oli võimalik ka loomi vaadata. Mõned loomad ja linnud olid puuris. Näiteks jänesed. Vutti nägid paljud esimest korda.

Tagasiteel külastasid õpilased O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumi. Kuigi koolihoone oli remondis, sai näha kirikut, mis oli ehitatud 1234. aastal ja näha O. Lutsu elukohta ning teada kirjaniku ja prototüüpide elust palju huvitavat. “Kevade” filmi võtete kohad tulid paljudele ka meelde. Eriti tunti huvi sauna ja saksa poistega peetud sõjapidamise koha kohta.

Õpilased rändasid ajas sada aastat tagasi ning said seega osa Eesti 100 üritusele pühandatud

Jõhvi Vene Põhikooli

ajalooõpetaja Riina Trankmann