Uudised

Rändeteemaline virtuaalreaalsusmäng Jõhvi Vene Põhikoolis 25. oktoober

Vahetult enne sügiskoolivaheaega oli meie III kooliastme õpilastel (7.-9.kl) erakordne võimalus mängida VR-mängu.


21.10.22 kooli aulas toimus VR töötuba. Tegemist oli VR töötoaga, mida viidi läbi VR-prillidega. Töökeel oli eesti keel. MTÜ Mondo Eesti tutvustas meie õpilastele läbi lõimitud õppe muusika ning rände vahelisi seoseid. Meie 7.ac, 8.ac ja 9.ac õpilased said tasuta proovida VR-elamusi ja nautida omaloomingut.

Rändeteemalises VR-mängus said õpilased ennast proovile panna DJ-na ning õppida sealjuures tundma rände rolli eri muusikastiilide arengus. Kõik õpilased olid vaimustuses sellest õpitoast.

See põnev mäng koosnes interaktiivsest muusikalauast ja kolmest stiliseeritud keskkonnast, mis kajastasid rändega seotud kohti ja ajastuid. Õpilased miksisid ja kombineerisid muusikat oma maitse järgi alates bluusist kuni trap’ini. Tutvusid pillide ja žanrite ajalooga ning tunnetasid, kuidas eri muusikastiilid on kujunenud läbi rände. Muusikaline rännak oli lihtsa ülesehitusega – igaüks sai olla muusik!

Täname MTÜ Mondo’t selle eest, et andis Jõhvi Vene Põhikooli õpilastele suurepärase võimaluse tunda end muusikaprodutsendina, luua oma uut muusikat ning saada parem ülevaade sellest, kuidas inimeste ränne mõjutab muusika arengut.

Eriline tänu meie kooli õpetajale Nataliya Lobosokile selle toreda võimaluse korraldamise eest seda VR-mängu proovida!

Jõhvi Vene Põhikooli muusikaõpetaja
Oksana Meipalu

21.10.22 kooli aulas toimus VR töötuba. Tegemist oli VR töötoaga, mida viidi läbi VR-prillidega. Töökeel oli eesti keel. MTÜ Mondo Eesti tutvustas meie õpilastele läbi lõimitud õppe muusika ning rände vahelisi seoseid. Meie 7.ac, 8.ac ja 9.ac õpilased said tasuta proovida VR-elamusi ja nautida omaloomingut.

Rändeteemalises VR-mängus said õpilased ennast proovile panna DJ-na ning õppida sealjuures tundma rände rolli eri muusikastiilide arengus. Kõik õpilased olid vaimustuses sellest õpitoast.

See põnev mäng koosnes interaktiivsest muusikalauast ja kolmest stiliseeritud keskkonnast, mis kajastasid rändega seotud kohti ja ajastuid. Õpilased miksisid ja kombineerisid muusikat oma maitse järgi alates bluusist kuni trap’ini. Tutvusid pillide ja žanrite ajalooga ning tunnetasid, kuidas eri muusikastiilid on kujunenud läbi rände. Muusikaline rännak oli lihtsa ülesehitusega – igaüks sai olla muusik!


Täname MTÜ Mondo’t selle eest, et andis Jõhvi Vene Põhikooli õpilastele suurepärase võimaluse tunda end muusikaprodutsendina, luua oma uut muusikat ning saada parem ülevaade sellest, kuidas inimeste ränne mõjutab muusika arengut.

Eriline tänu meie kooli õpetajale Nataliya Lobosokile selle toreda võimaluse korraldamise eest seda VR-mängu proovida!

Jõhvi Vene Põhikooli muusikaõpetaja
Oksana Meipalu