Uudised

Briti Nõukogu projekt "Ilus eesti keel vene õppekeelega kooli!" 20. veebruar

15. ja 16. veebruaril osalesid Jõhvi Vene Põhikooli õpetajad Briti Nõukogu projektis "Ilus eesti keel vene õppekeelega kooli!".


Esimene päev oli sisustatud põnevate töötubadega, mille käigus jagasid õpetajad Tartu Annelinna Gümnaasiumist oma parimaid praktikaid, kuidas luua koolis lihtsate vahenditega eestikeelset keskkonda.

Teisel päeval käisime külas Tallinna Saksa Gümnaasiumis, kus külastasime tunde ning analüüsisime saadud õppevisiidil kogemusi. Vaatamata sellele, et meie kool juba aastaid rakendab edukalt nii varajast kui ka hilist keelekümblust, oli väga huvitav ja kasulik vaadata, milliseid metoodilisi võtteid ja meetodeid kasutavad teised eesti koolid, kus õpivad muukeelsed lapsed ning kuidas on korraldatud õppeprotsess.

Tänu selles projektis osalemisele saime endale kinnituse, et meie kooli eestikeelse õppe kvaliteet on väga hea. Koolitusel ja õppekäigul saadud uusi teadmisi, ideid ja mõtteid kindlasti kasutame eestikeelsele haridusele ülemineku tegevuskava koostamisel ja elluviimisel.

Täname siiralt meie partnereid Ida-Viru Ettevõtluskeskusest, Hariduskopterist ning Ettevõtliku Kooli haridusprogrammist toetava suhtumise ja nõustamise eest üleminekuperioodil. Suured tänud Tallinna Saksa Gümnaasiumi kollektiivile sooja vastuvõtu, inspireerivate tundide ning avatuse eest! Aitäh!

Esimene päev oli sisustatud põnevate töötubadega, mille käigus jagasid õpetajad Tartu Annelinna Gümnaasiumist oma parimaid praktikaid, kuidas luua koolis lihtsate vahenditega eestikeelset keskkonda.

Teisel päeval käisime külas Tallinna Saksa Gümnaasiumis, kus külastasime tunde ning analüüsisime saadud õppevisiidil kogemusi. Vaatamata sellele, et meie kool juba aastaid rakendab edukalt nii varajast kui ka hilist keelekümblust, oli väga huvitav ja kasulik vaadata, milliseid metoodilisi võtteid ja meetodeid kasutavad teised eesti koolid, kus õpivad muukeelsed lapsed ning kuidas on korraldatud õppeprotsess.

Tänu selles projektis osalemisele saime endale kinnituse, et meie kooli eestikeelse õppe kvaliteet on väga hea. Koolitusel ja õppekäigul saadud uusi teadmisi, ideid ja mõtteid kindlasti kasutame eestikeelsele haridusele ülemineku tegevuskava koostamisel ja elluviimisel.


Täname siiralt meie partnereid Ida-Viru Ettevõtluskeskusest, Hariduskopterist ning Ettevõtliku Kooli haridusprogrammist toetava suhtumise ja nõustamise eest üleminekuperioodil. Suured tänud Tallinna Saksa Gümnaasiumi kollektiivile sooja vastuvõtu, inspireerivate tundide ning avatuse eest! Aitäh!